Geri Dön

‘Corona savar’ dedi virüse yakalandı

Aydın Efeler Belediyesi personeli Mithat Keskin, sosyal medya hesabından alkol masasının resmini çekip 'Coronanın ilacı corona savar' paylaşımı yaptıktan sonra corona virüse yakalandı.

‘Corona savar’ dedi virüse yakalandı

Fen İşleri Müdürlüğü'ne ait şantiyede görev yapan devlet memuru Mithat Keskin, geçtiğimiz 28 Mart'ta sosyal medya hesabındaki profilinde içki masasının resmini çekerek "coronanın ilacı corona savar" şeklinde paylaşım yaptı.

ARKADAŞI DA KARANTİNADA

Keskin'in, alkolün korona virüsten koruduğu şeklindeki iddiasının doğru olmadığı, kendisinin de virüs kapmasıyla ortaya çıktı. Belediye personeli önceki gün çeşitli sağlık şikayetleri ile Atatürk Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

Corona virüs testi pozitif çıkan Keskin'in tedavisine başlandı. Keskin ile aynı çalışma ortamını paylaşan mesai arkadaşı Yusuf Kalın da ev karantinasına alındı. Aile hekimliği tarafından evde düzenli olarak kontrolü yapılan Kalın, sosyal medya hesabından vatandaşları korona virüs salgınına karşı dikkatli olmaya davet etti.

Kalın, "Her ortamda mutlaka maske takın ve diğer tüm önlemleri alın, benim tek hatam işyerinde maske takmamak oldu ve maalesef şu an o hatanın bedelini ödüyorum. Şu an fiziksel sağlığım iyi ama psikolojik olarak çok kötü bir durum. Özellikle de kendi evinde en sevdiklerine zarar verebileceğini düşünmek çok zor. Lütfen dikkatli olun ve sağlıkla kalın" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Genç İş Adamları heyetini kabulünde açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yüksek faize karşı olduğunu' ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kimse kusura bakmasın ben bunu anlatmaya devam edeceğim." dedi. Öte yandan Erdoğan kapsamlı reform paketinin yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet