Geri Dön
GündemCübbeli izdihamı

Cübbeli izdihamı

İnegöl’de Cübbeli Ahmet Hoca izdihamıHakan ÜZER/İNEGÖL (Bursa) (DHA)

Cübbeli izdihamı

Cübbeli izdihamı

İSTANBUL Fatih’deki İsmailağa Cemaati’nin ileri gelenlerinden Ahmet Mahmut Ünlü'nün (Cübbeli Ahmet Hoca) İnegöl'deki konuşmasını dinlemek için toplanan yaklaşık 5 bin kişi izdihama neden oldu.

Anadolu Gençlik Dergisi tarafından düzenlenen toplantı için İnegöl’e gelen Ahmet Mahmut Ünlü, dün geceyi ilçe yakınlarında kaplıcalarıyla ünlü Oylat’taki bir otelde geçirdi. Bugün Ünlü’nün konuşma yapacağı spor salonuna sabahın erken saatlerinden itibaren kalabalık toplanmaya başladı. Salonunda tribünler dolunca, salonun ortasına 2 bin kişi de tabürelerde oturdu. Buna karşın dışarda kalan yüzlerce kişi salon dışına konulan ses sisteminden Ünlü'nün konuşmasını dinledi.

Salonda saat 13.00'te başlaması gereken toplantı izdiham nedeiyle bir saat gecikirken, Ünlü de salona geniş bir koruma çemberinde arka kapıdan girebildi.

Yaklaşık 2 saat süren konuşma yapan Ahmet Mahmut Ünlü, yine geniş güvenlik önlemleri altında salondan ayrılarak İstanbul’a hareket etti.

Arama kaydı bulunan şüpheli, motosikletle gezerken yakalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde uygulama yapan bekçilerin şüphe üzerine durdurduğu motosiklet sürücüsü Ozan A.'nın (24), hırsızlık suçundan arandığı ve motosikletin de trafikten men edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan Ozan A.'ya, sokağa çıkma yasağına uymadığı için 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet