Geri Dön

İstanbul, Ankara, İzmir Cuma namazı vakitleri! Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak?

Cuma namazı saatleri vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Cuma gününde yüz binlerce mülsüman camileri doldurup taşıracak. Bu özel günün yanı sıra Mevlid-i Nebi haftası olması ve gecenin kandil gecesi olması da bugünün önemini bir kat daha arttırıyor. Peki Cuma namazı saat kaçta kılınacak. İşte il il cuma namazı vakitleri...

İstanbul, Ankara, İzmir Cuma namazı vakitleri! Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak?

Cuma namazı için geri sayım sürüyor. Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece akşam namazının ardından Cuma günü olarak kabul edilmektedir. Akşam namazının kılınmasının ardından Cuma gecesi kabul edilmesi nedeniyle yüce kitabımız Kuran-ı Kerim okunur. Kılınacak olan Cuma namazı öncesinde müminler sabah namazlarını eda edebilmek için uyanıp Sabah namazlarını evlerinde veya camilerde kılar. Öğle namazı vaktinde eda edilen Cuma namazı 10 rekattan oluşur. 4 rekat sünnet, 2 rekat farz ve dört rekat son sünnet olmak üzere 10 rekattır. İlk 4 rekatlık sünnetin ardından İmam hutbeye çıkar ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen Cuma hutbesini cemaate okur.

CUMA NAMAZI SAATLERİ

İzmir Cuma namazı saati 13:00

Ankara Cuma namazı saati 12:37

İstanbul Cuma namazı saati 12:53

İL İL CUMA NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Jandarmadan corona denetimiİstanbul'da jandarma ekipleri sorumluluk bölgelerindeki eğlence mekanlarında yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirlerine yönelik denetim yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber