Geri Dön
GündemCumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi kabul etti...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi kabul etti...

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı NeçirvanBarzani'nin bugün Türkiye'de. Önce Başbakan Davutoğlu, ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yle görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi kabul etti...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ve beraberindeki heyeti Yıldız Sarayı içindeki Mabeyn Köşkü’nde kabul ediyor.
IKYB heyeti Başbakan Davutoğlu ile Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi’nde 1 saat bir araya geldikten sonra yine Beşiktaş’ta bulunan Mabeyn Köşkü’ne geçerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 14.00’da Kısıklı’daki konutundan çıkarak Yıldız Sarayı’na geçti. Barzani de Saat 14.10’da görüşme için Yıldız Sarayı’na geldi. Görüşme basına kapalı olarak gerçekleşiyor.
Görüşmede Başika Kampı'ndaki Türk askerinin gündeme gelmesi bekleniyor.

Rudaw'ın haberine göre Barzani’nin çantasında, “borç talebi”, “doğalgaz boru hattı” ve çatışmalar dolayısıyla Kürt Bölgesi ve Türkiye arasındaki İbrahim Halil - Habur sınır kapısının sıkça kapatılması dosyaları olduğu belirtiliyor.
Neçirvan Barzani'nin ziyareti, Aralık ayı içinde Irak'ta Bölgesel Kürt Yönetimi'nden Türkiye'ye ikinci önemli ziyaret olacak. 9 Aralık’ta Mesud Barzani Ankara'ya gelmişti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İran'da valiye yemin töreninde tokatlı saldırıDoğu Azerbaycan eyaletine atanan valinin yemin töreni sırasında yaşananları kameralar kaydetti. Eşine bir erkek tarafından Covid-19 aşısı uygulanan saldırganın öfkeden deliye döndüğü bildiriliyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler