Geri Dön

DAEŞ’in infazcısı Ankara’da yakalandı

Ankara’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım törenlerinde eylem yapabileceği değerlendirilen terör örgütü DAEŞ üyesi yedi kişi, iki ayrı operasyonda gözaltına alındı.

DAEŞ’in infazcısı Ankara’da yakalandı

Gözaltına alınanlardan birinin “infazcı” olduğu, ikisinin ise çatışmalara katıldığı tespit edildi. Kocaeli ve Sakarya’da da 7 kişi gözaltına alındı. Terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalar kapsamında, yaklaşan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü törenleri sırasında terör örgütü DAEŞ’in eylem yapabileceğine yönelik istihbari bilgiler değerlendirildi.

7 şüpheli gözaltına alındı


Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, DAEŞ üyesi olarak çatışma bölgelerinde aktif faaliyet gösteren ve Türkiye’de bulundukları bilgisine ulaşılan iki ayrı grup tespit etti. Düzenlenen eş zamanlı iki operasyonda yedi şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden M.B.H.A’nın terör örgütünde “infazcı” olarak yer aldığı, A.B.H.C. ve B.C.Ş.’nin ise silahlı militan olarak çatışmalara katıldığı tespit edildi. Kocaeli ve Sakarya’da da beşi yabancı uyruklu ikisi Türk olmak üzere yedi kişi gözaltına alındı.

Ev ve iş yerlerinde yapılan aramada çok sayıda örgütsel doküman, uyuşturucu hap ve dijital materyal ele geçirildi. Sakarya’nın Hendek ilçesine bağlı Başpınar Mahallesinde bulunan bir eve yapılan baskında da Suriye uyruklu bir kişi gözaltına alındı.

Malatya'daki depremde panik anlarıAFAD ve Kandilli'nin geçtiği son dakika bilgilerine göre Malatya'da 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem anında vatandaşların yaşamış olduğu korku ve panik dolu anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet