Geri Dön
GündemDarbecilerle mücadele için Külliye'ye silahları kendi aracıyla gönderdi

Darbecilerle mücadele için Külliye'ye silahları kendi aracıyla gönderdi

Emniyet Genel Müdürlüğü İkmal ve Bakım Dairesi Başkan Yardımcısı Şentürk'ün 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne götürülmesi gereken silah ve mühimmatı kamyon kalmayınca kendi aracıyla gönderdiği ortaya çıktı.

Darbecilerle mücadele için Külliye'ye silahları kendi aracıyla gönderdi

Emniyet Genel Müdürlüğü İkmal ve Bakım Dairesi Başkan Yardımcısı Latif Şentürk'ün Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi, Silah, Mühimmat ve Teçhizat Şube Müdürlüğü deposundan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne götürülmesi gereken silah ve mühimmatı kamyon bulunamayınca kendi aracıyla gönderdiği ortaya çıktı.

Emniyet kaynakları, darbe girişiminin yaşandığı saatlerde, Külliye'yi savunan Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı ekipleri, Emniyet Genel Müdürlüğü İkmal ve Bakım Dairesi Başkanlığından silah ve mühimmat talebinde bulundu.

KENDİ ARACINI SEVKİYAT İÇİN KULLANDI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki polislerin talebi üzerine İkmal ve Bakım Dairesi Başkanı Kadir Yılmaz, İstanbul yolu 7. kilometredeki Emniyet Genel Müdürlüğü İkmal ve Bakım Dairesi Başkanlığına bağlı Silah, Mühimmat ve Teçhizat Şube Müdürlüğü deposundan 50 adet G3 silah ve bunlara ait mühimmat sevkiyatını gerçekleştirmeleri için Silah, Mühimmat ve Teçhizat Şube Müdürü Oğuz Kaan Öztürk ile polis memuru Serdar Parsuk'u görevlendirdi.

Ankara'nın değişik noktalarına yapılan sevkiyatlar nedeniyle hazırda kamyon kalmayınca, Latif Şentürk, kendi aracının sevkiyat için kullanılmasını söyledi.

Bunun üzerine Öztürk ve Parsuk, Şentürk'ün aracı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki ekiplere silah ve mühimmat ulaştırmak üzere saat 01.40'ta yola çıktı.

DARBECİLER, HALKIN BULUNDUĞU YERİ HEDEF GÖZETEREK TARADILAR

Külliye çevresindeki yolların darbeci askerler, tanklar ve zırhlı personel taşıyıcılarla kapatıldığını gören Öztürk ve Parsuk, durumu Cumhurbaşkanlığı koruma polislerine bildirerek, kısmen daha sakin görünen Millet Camii önünden geçerek Külliye'nin 1 nolu giriş kapısına yöneldi.

Kapıya ulaşan Öztürk ve Parsuk, Cumhurbaşkanlığı koruma polislerine silah ve mühimmatları teslim ettiği sırada durumu fark eden helikopterlerdeki cuntacı askerler bu noktayı taramaya başladı.

Helikopterden atılan mermiler polislerin yakınlarına düşerken silah ve mühimmat Cumhurbaşkanlığı koruma polislerine aceleyle teslim edildi.

Teslimat sonrası Öztürk ve Parsuk'un dönüş yolu halk tarafından kesildi ve mevcut duruma ilişkin sorular soruldu. Öztürk, halkı gayretlendirmek adına darbe girişimine katılanların yurdun her yerinde etkisiz hale getirildiğini sadece havadaki birkaç helikopter ile uçağın kaldığını ve onların da yakıtları bitince teslim olmak zorunda kalacaklarını vatandaşlara anlattı. Bu sırada, helikopterler darbe girişimin engellemeye çalışanların bulunduğu yeri hedef gözeterek taradı.

PATLAMA VAR YAKIT VEREMEYİZ

Başka sevkiyatları gerçekleştirmek üzere mühimmat deposuna giderken kullandıkları otomobilin yakıtı biten iki polis, bir yakıt istasyonuna girdiler ancak buradaki görevliler patlamalardan dolayı yakıt satışı yapamayacaklarını kendilerine iletti.

Öztürk, tüm ısrarlarına rağmen kendilerine yakıt verilmemesi üzerine şirket yöneticisini arayarak eğer yakıt verilmezse darbecilerle birlikte hareket ettiği suçlamasıyla savcıya ifade vermek zorunda kalacağını söyledi.

Bunun üzerine şirket yöneticisinin talimatıyla yolun karşısındaki aynı şirkete ait istasyondaki görevliler Öztürk ve Parsuk'un kullandığı aracın yakıt ihtiyacını karşıladı. Daha sonra depoya ulaşan polisler sabaha kadar değişik noktalara silah sevkiyatı yaparak darbe girişimiyle mücadelelerini sürdürdü.

Yoğun kar yağışı hız kazandı! Ulaşıma kapatıldı
1 milyon kişi karantinada! En kötü senaryoyu açıkladılar
Birçok ilde 'idari izin' kararları! Peş peşe açıklandı
İmamoğlu'nun balıkçıdaki fotoğrafına sert tepki: İnsan biraz utanır
Arnavutköy'de pes dedirten uyanıklık! Hemen 1000 liraya çıkardılar
Yaptığı montaj hayatına mal oldu! Öldüren paylaşım
Eski aşıklar birbirine girdi! Survivor’da Barış ve Nisa arasında gerginlik
Dünya devinden Türkiye hamlesi! 10 şehirde kurulacak, iş ilanları açıldı...
Galatasaray transferi bitirdi! Duyurdular, Türkiye'ye geliyor
Konut alım satımından yeni dönem! Tamamen değişecek
İntikamın böylesi! Aldatılan kadın sosyal medyayı salladı
Emre Belözoğlu'ndan bomba transfer! Visca'nın yerine...
Fatma Girik'in vefatı yasa boğdu! Mal varlığını onlara bıraktı
Geri sayım başladı! Asgari ücretten kaldırıldı
Kazı Kazan Süper Renklerle Kazan Oynadı, 1.000.000 TL Kazandı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler