Geri Dön

Deprem bölgesinde beklenen hava durumu

6.6 büyüklüğünde deprem olan İzmir'de enkaz arama kurtarma çalışmaları devam ederken, deprem nedeniyle tedirgin olan birçok İzmirli geceyi dışarıda geçirdi. Meteorolojinin tahminlerine göre İzmir'de 3-4 gün yağış beklenmiyor. Bugün hava sıcaklığı 19 derece, yer yer çok bulutlu geçmesi bekleniyor.

Deprem bölgesinde beklenen hava durumu

AFAD İzmir'deki deprem sonrası afet bölgesindeki vatandaşları hasarlı evlere girmemeleri konusunda uyardı. Deprem bölgesindeki yurttaşlara doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterlerini de kapatma çağrısı yapıldı. Deprem sonrası tedirgin olan vatandaşlar dün geceyi dışarıda geçirdi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, önümüzdeki 5 gün yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıklarının 19-20 derece civarında seyredilmesi bekleniyor. 

Deprem bölgesinde beklenen hava durumu

TÜM YURTTA BEKLENEN HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara ve Karadeniz Bölgeleri ile Çankırı, Yozgat, Sivas, Tunceli, Erzurum, Erzincan, Bingöl ve Ardahan çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul'un kuzeydoğusu, Kocaeli ve Sakarya'nın kıyı kesimleri ile Batı Karadeniz’de (Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimleri), akşam saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, batı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyıları ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 14
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17
İzmir: Parçalı, kuzey ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu 19
Adana: Parçalı bulutlu 29
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15
Antalya: Parçalı bulutlu 26
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 23
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 21
Erzurum: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı 18
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 25

Engelli gencin polis sevgisi, ilacını polisin elinden içiyorAdana’da bir kadın, ilaçlarını içmeyen engelli oğlu Hakan Helek'in çok sevdiği polisi arayarak yardım istedi. Toplum Destekli Polis ekipleri, eve gelerek engelli gence ilacını içirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet