Geri Dön

Dink davasında tahliye talepleri reddedildi

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin ile ana davadan hükümlülerin de aralarında bulunduğu 11’i tutuklu 85 sanıklı davanın 19. duruşması yapıldı.

Dink davasında tahliye  talepleri reddedildi

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 19. duruşmasına eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz’ün de aralarında bulunduğu 7 tutuklu sanık ile 2 tutuksuz sanık katıldı. Söz alarak tahliye talebinde bulunan tutuklu Albay Ali Öz, “FETÖ ile şahsım ve birinci derece akrabalarımın hiçbir ilgi ve alakası yoktur” dedi. 18 aydır tutuklu yargılandığını, alakası olmayan suçlarla tutuklandığını söyleyen Öz, tahliyesini talep etti.

36 aydır tutuklu olduğunu söyleyen Ramazan Akyürek ve diğer tutuklu sanıklar da tahliyelerini talep ettiler. Tahliye taleplerini reddeden mahkeme duruşmayı 12-13-15-16 Mart 2018 tarihine erteledi.

'Cenazeyi kim defnedecek' kavgasında ortalık savaş alanına döndü!Adıyaman’da, 'cenazeyi kimin defnedeceği' konusunda akrabalar arasında çıkan kavgada ortalık savaş alanına döndü. Polis havaya ateş edip, biber gazı sıkarak kavgayı ayırmaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber