Geri Dön

Diren Neslican!

Kanser hastalığıyla mücadelenin simge isimlerinden 22 yaşındaki Neslican Tay, durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alındı...

Diren Neslican!

Tümör nedeniyle 2018’de bacağını kaybeden ve üç kez kanseri yenen Neslican Tay, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan dördüncü kez kansere yakalandığını ve savaşına devam edeceğini duyurmuştu. Önceki gün durumu ağırlaşan Tay, Bağcılar’daki Medipol Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi altına alındı. Hastane direktörü Özer Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Neslican Tay için değerli hocalarımız ve ekip arkadaşlarımız elinden geleni yapıyor. İnşallah Neslican bir kez daha ne kadar güçlü olduğunu bizlere gösterecek” değerlendirmesini yaplaştı

Kan ihtiyacı şu anda yok

Tay’ın tedavisi sürerken aralarında ünlü isimlerin de yer aldığı binlerce sosyal medya kullanıcısı, Neslican Tay’a destek mesajı yayınladı. Tay için önceki gün kan arandığı anonsu yapılmıştı ama hastaneden yapılan açıklamada kan bağışına ihtiyacın kalmadığı belirtildi.

Neslican Tay, yoğun bakıma alınmadan önce paylaştığı son mesajında şu ifadelere yer vermişti: “Kemoterapi almamla birlikte çok fazla aksilik oldu. Damarım ilacı kaldırmadı. 3’üncü dereceden yanıklar oluştu. Aynı gün port açıldı o da pıhtı oluşturdu derken sağ akciğerimi çok kötü etkiledi. Buraya yansıtmayı çok sevmiyorum ama durum bu. Hâlâ taburcu olacak kadar iyi olmayı bekliyorum. Şimdi her şeyin çok güzel olmasının tam zamanı bence. Hadi hemen olsun.”

 

 

Aleyna'nın katili cezaevinde intihar ettiÜniversite öğrencisi Aleyna Yurtkölesi'ni öldüren eski sevgilisi İran uyruklu Shayan Kheyrian'ın tutuklu bulunduğu cezaevinde kendini asarak intihar ettiği bildirildi. Kheyrian'ın cesedini görevlilerin bulduğu belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet