Geri Dön
GündemDoğu Akdeniz’de ABD ile ortak eğitim

Doğu Akdeniz’de ABD ile ortak eğitim

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağlı gemiler, Doğu Akdeniz’de ABD Eisenhower Uçak Gemisi Görev Grubu ile Doğu Akdeniz’de geçiş eğitimleri yaptı.

Doğu Akdeniz’de ABD ile ortak eğitim

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı TCG Gemlik, 15 Mart’ta Rodos’un güneyinde Eisenhower Uçak Gemisi Görev Grubu ile bir araya geldi ve faaliyetlerine başladı. Söz konusu görev grubunda bir süre seyir yapan TCG Gemlik’in ardından 17-18-19 Mart’ta Doğu Akdeniz’de genişletilmiş eğitimler gerçekleştirildi.

Milli Savunma Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, “Doğu Akdeniz’de müttefiklerimiz ile ortak eğitimlere ve yakın iş birliğine devam edilmektedir” denilerek, TCG Gemlik fırkateyni ile Doğu Akdeniz’de ABD’ye ait Eısenhower Uçak Gemisi Görev Grubu ile geçiş eğitimlerinin gerçekleştirildiğini duyurdu.

Kaldırımda otururken motosiklettekilerin silahlı saldırısında yaralandıMersin'de motosikletli 2 kişi, kaldırımda oturan M.D.'yi tabancayla vurduktan sonra kaçtı. M.D., ambulansla hastaneye kaldırılırken, saldırı anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet