Geri Dön

Bakan'dan müjde! EKPSS engelli memur atama kuraları ne zaman?

Engelli vatandaşlar günlerdir E-KPSS engelli memur ataması kuralarının ne zaman yapılacağını araştırıyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk müjdeyi verdi. İşte beklenen tarih...

Bakan'dan müjde! EKPSS engelli memur atama kuraları ne zaman?

 

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı yani kısa adıyla EKPSS, engelli statüsünde bulunan lise ve üniversite mezunu olan bireylerin atamalarının yapılmasına yönelik olarak başvurulan sınavdır. Her yıl başvurular alınırken atamaların tarihleri de büyük bir heyecanla bekleniyor. Peki, E-KPSS engelli memur ataması kuraları ne zaman?

ENGELLİ MEMUR ATAMASI NE ZAMAN?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk E-KPSS engelli memur ataması hakkında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, "Aralık ayının son haftasında engellilerin kamu kurumlarına atanması için kura töreni düzenleyeceğiz" diye belirti.

EKPSS 2020 NE ZAMAN?

Engelli memur adaylarının merakla beklediği EKPSS 2020 sınav başvuru tarihleri bugün ÖSYM tarafından açıklandı. EKPSS sınav tarihi 26 Nisan 2020 yılı tarihinde yapılacak. EKPSS sınav sonuçları ise 27 Mayıs 2020 tarihinde açıklanacak. 

Ersin Tatar seçimi kazandıktan hemen sonra babasının elini öpmeye gittiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, oyların yüzde 51,69'nu alarak kazandığı seçimlerin hemen ardından babası Rüstem Tatar'ın elini öpmeye gitti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber