Geri Dön

e - Okul giriş sayfası | Takdir - Teşekkür belgesi puan hesaplama

Milyonlarca öğrencinin karne almasına günler kaldı. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 14 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. O güne kadar öğrenciler, takdir-teşekkür belgesi puanı hesaplamak için arayışa geçti. Peki e-okul sistemi üzerinden takdir-teşekkür belgesi puanı nasıl hesaplanır?

e - Okul giriş sayfası | Takdir - Teşekkür belgesi puan hesaplama

E-okul sistemi üzerinden yazılı sınav sonuçlarına, sözlü notlarına, devamsızlık durumları öğreniliyor. E-okul giriş için öğrenciler kullanıcı adlarını ve şifrelerini girdikten sonra birçok bilgiye bu platform üzerinden erişebiliyor. Aynı zamanda e-okul üzerinden velilerde TC kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını girerek bu bilgilere internet üzerinden kolaylıkla ulaşabiliyor.

TAKDİR-TEŞEKKÜR BELGESİ PUANI NASIL HESAPLANIR?

E-Okul üzerinden takdir-teşekkür hesaplama yapılabilir. Hesaplama sonucunda öğrenciler dönem sonunda hangi belgeyi alacağını öğrenebilir. Takdir-teşekkür hesaplama işleminin yapılabilmesi için, öğretmenlerin öğrencilere ait tüm ders notlarını E-Okula yüklemiş olması gerekir. Ders notlarının tamamı yüklendikten sonra, yıl sonu başarı puanına dikkat edilir. Yıl sonu başarı puanı, öğrencilerin hangi belgeyi alacağını belirler. Dönem sonunda yıl sonu başarı puanı; 70,00 - 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi, 85,00 - 100 puan aralığında olanlar da takdir belgesi alırlar.

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Kartal'da gemi yangınıİstanbul Kartal sahilinde bulunan gemide yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Ekiplerin yangına müdahalesi devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber