Geri Dön

E-okul üzerinden öğrenci TEOG sonuçları öğrenilebiliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) portalı 2016-2017 eğitim öğretim yılında da yoğun biçimde kullanılıyor. Veliler yeni eğitim yılında da çocuklarının okul başarı durumunu e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden takip ediyor. Veliler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ni öğrenci kimlik numarası ve okul numarası bilgileri ile takip edebiliyor.

E-okul üzerinden öğrenci TEOG sonuçları öğrenilebiliyor!

Modern yüzyıl dünyasının gelişmiş ve çağdaş ülkelerinde uzun yıllardır internet altyapısı eğitim hizmetleri alanında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Alınan başarılı sonuçlar dolayısı ile de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2000’li yılların ortalarından bu yana internet hizmetleri Türk eğitim sistemi içerisinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Günümüzde internet üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete açılmış olan çok sayıda dijital eğitim uygulaması bulunurken, bu uygulamalar arasında en popüler olan eğitim uygulaması olarak e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ön plana çıkıyor. Özellikle de Türkiye’de her eğitim öğretim yılı içerisinde hem öğrenciler hem de velileri tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yer alan tüm ilköğretim ve ortaöğretim eğitim kurumlarında eğitim görmekte olan ülke genelindeki milyonlarca öğrencinin, tüm öğrencilik bilgilerinin güvenli ve etkin biçimde sanal dünya üzerinde merkezi bir sistem içerisinde bir araya getirilebilmesi sağlanıyor. Bu şekilde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde meydana gelebilen karmaşıklıkların ve hataların engellenebilmesinin sağlanması mümkün olduğu gibi öğretmen-öğrenci ve veli arasındaki eğitim ilişkisinin çok daha sağlıklı ve çok daha kuvvetli bir duruma getirilebilmesini sağlayacak niteliklerde bir çalışma gerçekleştiriliyor. İnternet üzerinde yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi günümüzde Türkiye’de ilköğretim ve ortaöğretim seviyelerinde eğitim gören her bir öğrencinin güncel öğrencilik bilgileri ile birlikte günlük eğitim verilerinin kayıtlarını bir araya getiriyor.

Özellikle de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde günlük yaşam koşturmasının yoğun temposu içerisinde çocuğunun okuluna giderek, en son durumuna ilişkin olarak bilgi alabilme şansı bulunmayan ve buna vakit ayırmakta zorlanan veliler açısından e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi çok önemli bir avantaj sağlıyor. İnternet üzerinde yer alan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi bir dijital eğitim uygulaması olarak ocak 2007 yılında hizmete açılmış olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile birlikte veliler yaşamlarının her anında artık çocuklarının okulundaki genel durumu ve başarı durumu bilgilerinin en güncel halini kolay bir şekilde takip edebilme şansına sahip olabiliyor.

İnternet üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi uygulaması sayesinde veliler çocuklarının not bilgisi, karne bilgisi, devamsızlık bilgisi, başarı belgesi bilgisi, haftalık ders programı, aldığı dersler, derslerine giren öğretmenleri, sınav tarihleri, sınav sonuçları, sözlü notları ve şube ortalaması gibi bilgilerin en güncel haline ulaşabilme şansına sahip olabiliyor. İnternet üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hem öğrenciler hem de veliler tarafından 7 gün 24 saat sadece öğrenci kimlik numarası ve okul numarası bilgileri ile kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türk eğitim sistemi içerisinde e-Okul VBS portalının çok önemli etkileri bulunuyor.

Ateş Kara ve Mehmet Ceyhan koronavirüs aşısı olduAcil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı, Ankara Şehir Hastanesi'nde Sağlık Bakanı Koca'ya yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aşı olmasının ardından Mehmet Ceyhan ve Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara'da koronavirüs aşısı oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet