Geri Dön

E-okul üzerinden TEOG sonuçları öğreniliyor mu?

Her geçen gün gelişen teknolojiyi eğitim alanında kullanan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından internette online e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) portalı hizmetleri sunuluyor. Veliler internet üzerinde yer alan e-Okul VBS portalı üzerinden çocuklarının okul durumunu takip edebiliyor. Ayrıca E-okul sistemi üzerinden TEOG sınav sonuçları da öğrenilebiliyor.

E-okul üzerinden TEOG sonuçları öğreniliyor mu?

Günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son derece etkin ve yoğun şekilde kullanılmakta olan internet teknolojileri çerçevesinde elektronik platform üzerinde e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hizmetleri sunulmaya başlandı. Bu şekilde günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde ilköğretim ve ortaöğretim eğitim kademelerinde eğitim görmekte olan milyonlarca öğrencinin okul bilgilerinin ve öğrencilik bilgilerini sanal ortam üzerinde merkezi bir portal içerisine taşınması sağlanıyor.


Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.


Elektronik platform üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi portalı uygulaması ocak 2007’den bu yana kesintisiz olarak eğitim bilgilendirme hizmetleri sunuyor. Bu sebep ile de 21.yüzyıl modern Türkiye’sinin eğitim hizmetleri alanında Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sanal öğrenci ve veli bilgilendirme portalı her eğitim öğretim yılı içerisinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Özellikle de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde artık hızla gelişen 21.yüzyıl teknolojilerinin yaşamın her alanında son derece etkin ve aktif bir şekilde kullanılmaya başlanması ile birlikte kurumsal ve kamusal hizmet alanları içerisinde de internet teknolojileri son derece yoğun ve aktif bir şekilde kullanılmaya başlandı. Günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde çok sayıdaki kamu kurum ve kuruluşu tarafından olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından internet teknolojileri son derece aktif ve etkin bir şekilde eğitim hizmetleri alanında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bu şekilde de 21.yüzyıl Türkiye’sinde hem öğrencilere hem de velilere yönelik olarak elektronik platform üzerinde online eğitim bilgilendirme portalı olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin hizmet vermeye başlamasına neden oluyor.

İnternet üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi portalı uygulamaları ile birlikte vatandaşların sadece dakikalar içerisinde çocuklarının okuldaki en güncel eğitim durumlarına ilişkin olarak bilgi alabilme şansına sahip olabilmeleri sağlanıyor. BU çerçevede de günümüz modern yüzyıl teknolojilerinin sağlamakta olduğu yeni nesil olanaklar ile birlikte yaşmalarının her alanında nerede bulunuyor olursa olsun internet ortamına erişim imkanına sahip olabilen veliler, internet üzerinde yer alna Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ni kullanarak, çocuklarının okulundaki en son başarı durumuna ilişkin olarak bilgi alabilme şansına sahip olabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik platform üzerinde hizmete açılmış olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi tüm öğrenciler ve velileri tarafından 7 gün 24 saat kesintisiz olarak kullanılabiliyor. Öğrencilerin en güncel eğitim durumu bilgilerinin bu şekilde öğrenilebilmesinin mümkün olması sağlanıyor. Bu çerçevede de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde veliler internet üzerinde yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ekranı üzerinden çocuklarının not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, başarı belgesi bilgisi, şube ortalaması, öğrencilik durumu, haftalık ders programı, aldığı dersler, sınav tarihleri, derslerine giren öğretmenleri, sözlü notları ve sınav sonuçları gibi bilgilerine son derece pratik ve kolay bir şekilde erişim gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor.

Kargo görevlisi, fotoğrafını çeken otizmli çocuğu dövdü!Antalya’da atipik otizmli Kuzey Kaan Saka (10), dün evin önünde oynarken, iddiaya göre cep telefonuyla fotoğrafını çektiği kargo görevlisi tarafından dövüldü. Kargo görevlisi hakkında şikayetçi olan baba, çocuğunun tüm gece olayın etkisiyle uyumadığını, psikolojisinin bozulduğunu ifade etti. Dehşeti yaşayan çocuğun annesi ise, "Bütün emeklerim boşa gitti. Onu topluma kazandırmak için sürekli uğraşıyorum. Sil baştan geri döndük" diye konuşu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet