Geri Dön

e-Okul VBS portalından not bilgisi ve devamsızlık bilgisi öğrenilebiliyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından sunulan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) 2016-2017 eğitim yılında da yoğun ilgi görüyor. MEB e-Okul VBS portalından öğrencilerin not bilgisi ve devamsızlık bilgisi öğrenilebiliyor. Veliler, öğrencilerin okul bilgilerini internet erişimi söz konusu olan her yerden e-Okul VBS portalından öğrenebiliyor.

e-Okul VBS portalından not bilgisi ve devamsızlık bilgisi öğrenilebiliyor

Modern yüzyıl dünyasının gelişmiş tüm toplumlarında olduğu gibi gelişen ve her geçen gün hızla büyümekte olan Türkiye’de de çocuklara sunulan eğitim hizmetlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından modern yüzyıl teknolojilerinden etkin biçimde yararlanılıyor. Özellikle de 21.yüzyıl teknolojilerini hem fiziksel hem de dijital temelli olarak Türk eğitim sistemi içerisinde aktif olarak kullanmakta olan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından internet ortamında e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)portalı isimli yeni bir eğitim uygulaması hizmete açıldı. 2000’li yılların ortalarından itibaren Türk eğitim sistemi içerisinde hem fiziksel teknoloji altyapısına hem de dijital eğitim hizmet ve uygulamalarına son derece aktif şekilde yer vermekte olan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi de ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileriyle velilerine yönelik olarak ocak 2007 yılında faaliyete geçirildi.

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Türkiye’de her geçen gün daha popüler bir hale gelen modern mobil akıllı cihaz teknolojileri ve bilgisayar teknolojileri ile sürekli yaygınlaşan ve çok ciddi kullanım seviyelerine ulaşan internet altyapısı dolayısı ile kamu hizmetleri alanında da internet hizmetleri son derece aktif ve yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu çerçevede de günümüz modern yüzyıl yaşantısı içerisinde insanların yaşamlarında karşı karşıya kalabildiği her türlü duruma yönelik olarak çok önemli hizmet ve işlem çözümleri sağlamakta olan internet altyapısı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından da son derece aktif ve etkin bir şekilde kullanılıyor. Bu çerçevede de Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi portalı oldukça yoğun kullanım oranları ile ön plana çıkıyor.

Türkiye’de ilköğretim ve ortaöğretim eğitim kurumlarında eğitim almakta olan milyonlarca öğrencinin, öğrencilik bilgileri ile güncel eğitim durumu bilgilerini dijital ortam üzerinde tek bir platformda merkezi hizmet sunumu ile toplayan Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yoğun ilgi görüyor. Özellikle de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde dünyanın her yerinde olduğu gibi toplum genelinde vatandaşların yaşamlarının neresinde bulunuyor olursa olsun son derece pratik ve kolay bir şekilde internet ortamına erişim gerçekleştirebilme şansına sahip olabilmesi dolayısı ile e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi de öğrencilerin eğitim durumu takibinin kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi için her eğitim öğretim yılı içerisinde son derece aktif ve etkin bir şekilde kullanılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencinin not bilgisi, devamsızlık bilgisi, haftalık ders programı, aldığı dersler, derslerine giren öğretmenleri, sınav tarihleri bilgisi, sınav sonuçları, sözlü notları, başarı belgesi bilgisi, karne bilgisi ve aynı zamanda da şube ortalaması bilgisi alınabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden veliler tarafından öğrencilerin okul durumu bilgilerinin öğrenilebilmesi için ve kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanabilmesi çerçevesinde öğrencilerin T.C. kimlik numarası ve okul numarası bilgileri ile giriş gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Adıyaman'da eski kamu binasında patlama!Adıyaman'da yıkım işlemleri yapılan eski bir kamu binasında yıkım çalışmaları sırasında meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet