Geri Dön

E-okul VBS üzerinden TEOG sonuçları öğreniliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından milyonlarca öğrenci ve velisi için internette e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) hizmeti açıldı. İnternette yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ekranı üzerinden son derece pratik şekilde öğrenci okul bilgilerine ulaşılabiliyor. Ayrıca TEOG sonuçları açıklandığı zaman da E-okul sistemi üzerinden kolaylıkla öğrenilebiliyor.

E-okul VBS üzerinden TEOG sonuçları öğreniliyor!

Her geçen gün büyük bir hız ile gelişen 21.yüzyıl teknolojileri ile birlikte artık vatandaşların çok daha modern standartlarda hizmet kalitelerinden yararlanabildiği günümüz Türkiye’sinde artık eğitim hizmetleri alanında da teknolojik yeniliklerden yardım alınıyor. Bu kapsamda da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından elektronik ortam hizmetleri vatandaşlara çok daha modern hizmetlerden yararlanabilme şansı verirken, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi uygulaması hem öğrencilere hem de velilere eğitim alanında da teknoloji fırsatlarından yararlanabilme şansı veriyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde elektronik platform üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sanal öğrenci ve veli bilgilendirme portalı her eğitim öğretim yılı içerisinde hem öğrenciler hem de velileri tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Günümüz modern yüzyıl teknolojilerini son derece aktif ve etkin biçimde kullanmakta olan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ocak 2007’de hizmete açılmış olan sanal bir eğitim uygulaması olarak faaliyet gösteren e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi isimli uygulama, bu tarihten bu yana kesintisiz olarak hizmet veriyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde hem öğrenciler hem de velileri tarafından okuldaki en son öğrenci durumuna ilişkin olarak bilgilerin alınabilmesi amacı çerçevesinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Son yıllarda hızla gelişen 21.yüzyıl teknolojileri çerçevesinde Türk eğitim sistemi içerisinde daha modern ve daha çağdaş eğitim uygulamalarının öncelikli olarak öğrencilere ve daha sonra velilerine sunulmasını hedef alan Milli Eğitim Bakanlığı çatısı altında yürütülen çok önemi dijital hizmet projeleri bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından elektronik platform üzerinde hizmete açılmış olan dijital bir bilgilendirme uygulaması olarak faaliyet göstermekte olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi isimli uygulama 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk dönem sonlarına doğru bir bakım ve yenileme çalışmasından geçti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bu çalışma ardından öğrencilere ve velilerine yeniden aktif olarak hizmet vermeye başlayan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi uygulama yenilenen yüzü ile daha fonksiyonel ve daha pratik bir kullanım sunuyor. Yeni özellikler de kazanmış bir sanla eğitim sistemi olarak faaliyet göstermekte olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi isimli uygulama sayesinde veliler, çocuklarının okuldaki başarı durumuna ilişkin olarak son derece güncel ve ayrıntılı bilgilere artık çok daha pratik ve kolay bir şekilde ulaşabilme şansını yakalıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinde veliler, çocuklarının not bilgisi, devamsızlık bilgisi, başarı belgesi bilgisi, karne bilgisi, şube ortalaması, haftalık ders programı bilgisi, derslerine giren öğretmenleri, aldığı dersler, sınav tarihleri ve sınav sonuçları gibi bilgilere ulaşabilme şansına sahip olabiliyor. Bu yüzden de internet üzerinde yer alan MEB e-Okul VBS portalı son yıllarda her eğitim öğretim yılı içerisinde öncelikli olarak öğrenciler ve daha sonra veliler tarafından yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıAşı gündemiyle toplanan Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca açıklama yaptı. Açıklamanın ardından Bakan Koca bilim kurulu üyeleri koronavirüs aşısı olacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet