Geri Dön

Ebrar’ı doktorun dikkati kurtardı

İzmir’de bir yaşındaki Ebrar Ekin Turgut’un ailesi, kızlarının nefes alma zorluğu ve boğazında hırlama şikâyetleri nedeniyle hastaneye başvurdu. Ebrar’a soğuk algınlığı teşhisi konuldu ve ilaç tedavisine başlandı. Ama çocuğun şikâyetleri geçmeyince ailesi bu kez Batıgöz Balçova Cerrahi Tıp Merkezi’ne gitti.

Ebrar’ı doktorun dikkati kurtardı

İki akciğer arasında havalanma farkı üzerine Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret İşbilir, aileye çocuğa ne yedirdiklerini sordu. Annenin ‘Kabak çekirdeği yerken tabaktan almış ve yutmuş olabilir’ sözleri üzerine, Ebrar göğüs cerrahisi olan bir hastaneye gönderildi. Burada yapılan bronkoskopi operasyonuyla solunum yollarındaki çekirdek parçaları çıkarılan kız sağlığına kavuştu.

Ailelere uyarı

Dr.İşbilir aileleri bu konuda uyararak şunları söyledi; “Bu tehlikeyi sadece çekirdek kabuğu ile sınırlandırmamak lazım, diğer çerezler de olabilir. Eğer müdahalede geç kalınsaydı akciğer problemleri, bronşit, zatürre, akciğerin bir kısmının sönmesi, uzun süren astım benzeri şikayetler gelişebilirdi” dedi.

Manisa depremi öncesi 'gizemli olay!Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde hayvancılık yapan bir vatandaş, akşam saatlerinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem anını cep telefonuyla kaydetti. Kuzularının panik halinde hareket ederek yüksek ses çıkarmasına anlam veremeyen vatandaş, telefonuyla ahırda video çekerken deprem anını kayda aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber