Geri Dön

‘Efsanenin’ İncil’i 94 bin $

Rock’n Roll’un efsanevi ismi Elvis Presley’e ait İncil, İngiltere’de yapılan açık artırmada rekor fiyata satıldı

‘Efsanenin’ İncil’i 94 bin $

Manchester’daki Omega Müzayede Evi’nde yapılan açık artırmada adının açıklanmasını istemeyen bir ABD vatandaşı İncil için 94 bin dolar ödedi. Şarkıcıya 1957 yılında Graceland’taki evinde kutladığı ilk Noel’de amcası Vester ve yengesi Clettes tarafından hediye edilen İncil’in, yaklaşık 35 bin dolara alıcı bulması bekleniyordu.
1600 sayfalık kitapta Presley’in el yazısıyla düştüğü notlar yer alıyor. Presley, deri kapak üzerine altın kabartmalı İncil’e şöyle bir not düşmüş: “Bir kişiyi zayıflıkları ile yargılamak, okyanusun gücünü tek bir dalgayla ölçmeye benzer.” Müzik kariyerine 1954’te Tennessee’nin en büyük şehri Memphis’te başlayan Presley, uzun süre ilaç bağımlılığından kurtulmaya çalıştıktan sonra 16 Ağustos 1977’de 42 yaşında kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti.

Arazide gezen çoban buldu! 200 bin dolar istiyor...Tokat'ın Artova ilçesinde çobanlık yapan Nurullah Afacan (41) arazide hayvan otlatırken bulduğu gök taşlarını satılığa çıkardı. Yapılan tahlilde 17 farklı element içerdiği belirlenen, toplamı 70 kiloyu bulan gök taşları için Afacan, 200 bin dolar fiyat biçti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet