Geri Dön

BELLİ OLDU! EKPSS soru ve cevapları yayımlandı! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

EKPSS 15 Kasım Pazar günü gerçekleşti. Sınavın ardından binlerce memur adayı, soru ve cevaplara odaklandı. Gözler ÖSYM'ye çevrilmişken sıklıkla EKPSS soru ve cevapları yayımlandı mı, sonuçlar ne zaman açıklanacak? sorusuna cevap aranıyor.

BELLİ OLDU! EKPSS soru ve cevapları yayımlandı! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

EKPSS soru ve cevapları binlerce memur adayının gündeminde... Dün sınav biter bitmez, adaylar ÖSYM'ye girip sürekli bir gelişme olup olmadığını kontrol etti. Adaylar, araştırmalarını sürdürürken yoğun bir şekilde "EKPSS soru ve cevapları yayımlandı mı, sonuçlar ne zaman açıklanacak?" sorusuna cevap arıyor.

EKPSS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

EKPSS soru ve cevapları yayımlandı. ÖSYM'den yapılan açıklamada '15 Kasım 2020 tarihinde uygulanan 2020-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının (2020-EKPSS) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 16 Kasım 2020 tarihinde saat 15.45'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.' denildi.

EKPSS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

EKPP SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin geçtiği takvime göre EKPSS sonuçları 17 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak. 

Sınav ve yerleştirme sonuçları, adayların adreslerine postalanmayacaktır. Adaylar, sınav ve yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet