Geri Dön
GündemEli bıçaklı zorba ağır cezada yargılanacak

Eli bıçaklı zorba ağır cezada yargılanacak

Eski sevgilisini sokak ortasında darp edip boğazından bıçaklayan Nazir Ilgın, bir kez daha kasten öldürmeye teşebbüsten ağır ceza mahkemesinde yargılanacak

Eli bıçaklı zorba ağır cezada yargılanacak

ELİF ALTIN İstanbul - Hemşire Ceylan Gündüz’ü boğazından bıçakladığı gerekçesiyle “öldürmeye teşebbüs” suçundan 14 yıl hapis cezasına çarptırılan eski sevgilisi Nazır Ilgın, bir kez daha kasten öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla yargılanacak.

İstanbul Beşiktaş’ta 6 Haziran 2020 tarihinde eski sevgilisi 29 yaşındaki hemşire Ceylan Gündüz’ü darp eden kuaför Nazir Ilgın gözaltına alındıktan sonra adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Ilgın, serbest kalır kalmaz 8 Haziran’da Gündüz’ü bıçakla el ve boynundan yaraladı. Kullandığı bıçakla gözaltına alınan Ilgın, ikinci eyleminde tutuklandı.

 

2 AYRI DAVA AÇILMIŞTI

Ilgın hakkında savcılık 2 ayrı iddianame düzenledi. Ilgın hakkında Ceylan Gündüz’ü darp ettiği gerekçesiyle “Kasten yaralama”, “Silahla tehdide teşebbüs” “Gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal” ve “Tehdit” suçlarından 7,5 yıla kadar hapis istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. Ağır Ceza Mahkemesi’nde de “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

 

AĞIR CEZAYA GÖNDERİLDİ

İstanbul 56. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam eden davanın duruşması ise dün yapıldı. Duruşmada savunma yapan sanık Ilgın, “Müştekinin kafasını arabaya vurduğum ve öldürmekle tehdit ettiğim iddialarını kabul etmiyorum. Aile Bakanlığı’nın ve medyanın bu davayı etkilemeye çalıştığını düşünüyorum” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme, sanık hakkında “Kasten yaralama”, “Geceleyin konut dokunulmazlığını ihlal”, “Tehdit” ve “Hakaret” suçlarından dava açıldığını ancak tüm deliller birlikte değerlendirildiğinde sanığın eyleminin sübut bulması halinde kastının kasten öldürme suçuna teşebbüs olma ihtimalinin olduğunu belirtti. Mahkeme, kanıtları tartışma ve değerlendirmenin üst dereceli Ağır Ceza Mahkemesi’ne ait olduğunu belirterek bu nedenle görevsizlik kararı ile dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

 

CUMHURBAŞKANI DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sanık Nazir Ilgın’ın serbest kalmasına tepki göstermişti. Erdoğan, “Bu nasıl olur, nasıl serbest kalabilir? O kişinin tutuklanması gerekirdi” demişti. 

Edirne'de tırla otomobil çarpıştıEdirne'de tırla otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet