Geri Dön

Enver Altaylı’nın damadına ‘tehlikeli tutukluluk’ talebi

Eski istihbaratçı Enver Altaylı’nın damadı Metin Can Yılmaz’ın “devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla elde etmek” ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından yargılandığı davaya devam edildi.

Enver Altaylı’nın damadına ‘tehlikeli tutukluluk’ talebi

 

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Yılmaz’ın mahkeme heyetinde görevli hakimler hakkında muhtelif iddialarla birçok kez suç duyurularında bulunduğunu, sanığın bu haliyle yargılamayı uzatmaya yönelik amaç içerisinde olduğunu belirtti. Mahkeme, sanık hakkında “tehlikeli tutukluk” kararı verilmesi ve tutuklu bulunduğu Kırıkkale Keskin Ceza İnfaz Kurumu’ndan Yüksek Güvenlikli Sincan Ceza İnfaz Kurumuna nakledilmesi için Adalet Bakanlığı’na müzekkere yazılmasına karar verdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmeden mahkeme, duruşmayı 16 Şubat 2021’e erteledi.

Türkiye'den yeni hamle! Görüntüler ilk kez ortaya çıktıTUSAŞ ihtiyaçlar doğrultusunda yeni araçlar geliştirmeye devam ediyor. Daha önce pek çok araç geliştirmiş olan TUSAŞ'tan yeni bir hamle geldi. İnsansız ve elektrikli taarruz helikopterinin fotoğrafları ilk kez ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet