Geri Dön

Erdoğan’dan ‘Muharrem aşı’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda dün ilk olarak Alevileri ağırladı.

Erdoğan’dan ‘Muharrem aşı’

Erdoğan, Alevi Dernekleri Başkanlarına dün Muharrem ayı dolayısıyla “Muharrem aşı” verdi. Erdoğan’ın iftar davetine Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de katıldı. İftarda Aleviler Erdoğan’a 15 maddelik talep listesi verdi. Aleviler ayrıca yeni yapılan boğaz köprüsünün ismi olan Yavuz Sultan Selim isminin değişmesini de istedi. Erdoğan da 1375 yıldır her gün tekrar tekrar Kerbelayı yaşıdıklarını belirterek, “gelin devletlerin üzerimizden oyun oynamalarına izin vermeyelim” çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki yemek, basına kapalı gerçekleşti.
“Sevgili canlar” diyerek söze başlayan Erdoğan, “Üzülerek ifade etmeliyim ki Hz. Hüseyin efendimizin Kerbelada canını ortaya koyarak verdiği ibretlik ders iyi okunmamış iyi öğretilmemiş, öğrenilmemiş, tatbik edilmemiştir. 1375 yıldır Kerbela acısını daha dün yaşanmış gibi hafızamızda sıcak tutuyoruz. Ancak ne büyük tezattır ki 1375 yıldır her gün tekrar tekrar Kerbelayı yaşıyoruz” dedi. Irak’taki mezhep çatışmalarını gündeme getiren Erdoğan, terör örgütlerinin belli mezheplere sırtlarına dayadığını söyledi. Yapay gerekçelerle çatışmaların yaşandığını kaydeden Erdoğan, “gelin devletlerin üzerimizden oyun oynamalarına izin vermeyelim” dedi.

Sevgilisini bağlayıp evi ateşe verdiİstanbul Ataşehir'de Alev Y. adında bir kadın, sevgilisi Emre Y. tarafından elleri ve ayakları koli bandıyla bağlandı. Emre Y., daha sonra sevgilisinin bulunduğu evi ateşe vererek kaçtı. Evde mahsur kalan Alev Y., olay yerine gelen itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Emniyet ekiplerinin çalışmaları sonucu Emre Y. yakalanarak gözaltına alındı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet