Geri Dön
GündemErzurum'daki STK'lardan emekli amirallerin bildirisine tepki

Erzurum'daki STK'lardan emekli amirallerin bildirisine tepki

Erzurum'da sivil toplum kuruluşu temsilcileri 104 emekli amiralin 'Montrö Sözleşmesi' ile ilgili yayımladıkları bildiriyi kınadı.

Erzurum'daki STK'lardan emekli amirallerin bildirisine tepki

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri Yakutiye Kent Meydanı'nda bir araya geldi. Ellerinde bayraklarla Yakutiye Medresesi önünde toplanan sivil toplum kuruluşları adına basın açıklamasını Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül okudu. Akgül, basın açıklamasında şunları ifade etti:

"Bir kişinin, bir mesele üzerinde fikrini belirtmesi demokrasi ve insan hakları çerçevesine meşru ve hatta teşvik edilen bir meziyettir. Çok seslilik ve farklı fikirleri zenginlik olarak görmek, toplumsal hayatın gelişmesi açısından sıhhat belirtisidir, emekli bir askerin de sivil hayata geçtikten sonra askeri konularda fikirlerini paylaşması toplumun aydınlanması açısından faydalıdır. Ama askeri bir topluluğun emekli veya değil siyasi erki etki altına alıp toplumu galeyana getirecek fiillerde bulunması, açıklama yapması en demokratik ülkelerde bile eşine rastlanmayan ve ülkemiz gibi darbelerin esiri olmuş, başbakanın ve bakanların askeri emir komuta zinciri içinde asıldığı bir ülkede, kabul edilir yanı yoktur.

Hiç bir şekilde darbeciler bu ülkede demokrasiyi, istiklalimizi yok edemeyeceklerdir, bunu herkes bilmelidir. Aziz milletimiz bayrağını ve toprağını canından çok sevmektedir. Her zaman devletin bekası için hükümetiyle bir olmuştur, beraber olmuştur ve her türlü darbe vesayet girişimine kesin ve net bir şekilde cevap vermiştir. Bu, bundan sonra da böyle olacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın."

'DAVA AÇACAĞIZ'

Kent meydanındaki basın açıklamasına katılan Erzurum Kanaat Önderleri Başkanı İbrahim Özmen, amirallerin bildirisine sert tepki gösterdi. Emekli amirallerin maaşlarının kesilmesini isteyen Özmen, kendilerinin de dava açacaklarını söyledi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sıfır araçta ÖTV fırsatçılığı!İzmir'de Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi sonrası bayilerde araç kalmadığını öne süren satıcıların, yüzlerce otomobili boş arazilerde stokladığı ileri sürüldü. Yaklaşık 600'e yakın aracı park halinde görenler fırsatçılık yapıldığını öne sürerken, iddiaların odağındaki firma yetkilisi ise, 'stokçuluk' yapmadıklarını ve arazideki araçları kiraladıklarını savundu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Fırsatçılık yapan tüm otomotiv markalarını vatandaşlar şikayet etsin. Bayide araç yok, kiralamayı düşünüyorsunuz. Ayrıca bazı firmalar ÖTV avantajlarını tam anlamıyla yansıtmıyor. Farklı bir uygulama yapıp aksesuar satışı adı altında farklı fiyattan satıyorlar." ifadelerini kullandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner