Geri Dön
GündemEskişehir'de 150 kilo eroin ele geçirildi

Eskişehir'de 150 kilo eroin ele geçirildi

ESKİŞEHİR Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Edirne'deki Kapukule Gümrük Kapısı'nda bir TIR'ın arka tekerlekleri içerisinde 150 kilo 240 gram esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili 4 zanlı gözaltına alındı.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin yaklaşık 3 ay süren çalışmaları sonucunda Pınar Altıntaş yönetimindeki 59 PY 490 plakalı TIR takibe alındı. Eskişehir polisi, Edirne'nin Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan yurt dışına çıkmak üzere işlemleri yapılan TIR'ı durdurdu. Eğitilmiş polis köpeklerinin de katıldığı ‘Es-Trans' kod adıyla yapılan operasyonda TIR dorsesinin havaya kalkık olan 2 arka tekerleklerinin içerisine konulmuş olan toplam 150 kilo 240 gram eroin bulundu. TIR'ın 2 tekeri kesilerek içerisinden çıkartılan eroinlere el konuldu. TIR şoförü 45 yaşındaki Pınar Altıntaş ile eroinleri yurt dışına çıkarmak isteyen 46 yaşındaki Erol İbili, 44 yaşındaki Mevlüt Sarı ve 46 yaşındaki Bayram Demir'i yakaladı. Zanlılara ait 2008 model ‘Volkswagen Passsat' marka otomobil ile 2008 model ‘Hyundai Tucson' marka cipe el konuldu. Gözaltına alınan zanlıların üzerlerinde, araçlarının içerisinde ve evlerinde yapılan aramalarda Glock marka (Hayalet silah) ruhsatsız tabanca, bir adet Kırıkkale marka ruhsatsız tabanca, 145 mermi ve 2 bin 500 euro ele geçirildi.

Piyasa değerinin 15 milyon YTL'ye yakın olduğu belirtilen 150 kilo 240 gram eroinin bugüne kadar Eskişehir polisinin ele geçirdiği en büyük miktardaki uyuşturucu olduğu belirtildi. Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel, iğne ile kuyu kazarak operasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi. Yücel, takibe aldıkları zanlıları uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yaptıklarını belirlemek amacıyla sınır kapısına kadar takip ettiklerini ve geçiş sırasında zanlıları yakaladıklarını söyledi. Yücel, zanlıların uyuşturucu maddeleri yurt dışına götürmek için Eskişehir'de plan yaptıklarını daha sonra bunu gerçekleştirmek için TIR'ın 2 tekerine eroinleri paketler halinde saklayarak Avrupa ülkelerine götürmek istedikleri sırada yakalandıklarını kaydetti.

Emniyet Müdürü Yücel, ele geçirilen eroinlerin kalitesinin belirlenmesi için Ankara'ya göndereceklerini söyledi. Yücel, binlerce kişiyi zehirleyecek miktarda olan eroinle yakalanan zanlıların sorgulanmalarının tamamlanmasından sonra ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, örgüt kapsamında uluslararası uyuşturucu madde ticareti yapmak, uyuşturucu maddeleri nakletmek ve depolamak' suçlarından adliyeye sevk edileceklerini bildirdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner