Geri Dön
GündemEYT çıkacak mı? Emeklilikte yaşa takılanlarda son durum ve gelişmeler neler?

EYT çıkacak mı? Emeklilikte yaşa takılanlarda son durum ve gelişmeler neler?

Emeklilkte yaşa takılanlar yıllardır EYT yasasının çıkmasını bekliyor. her gelişmeden haberdar olmak isteyen yüz binlerce kişi EYT çıkacak mı? sorusunu sorup son durumu araştırıyor.

EYT çıkacak mı? Emeklilikte yaşa takılanlarda son durum ve gelişmeler neler?

EYT'liler hemen hemen her gün ne ufak detayı atlamamak için tüm haberleri takip etmek istiyor. Emeklilikte yaşa takılan binlerce kişi artık bir adım beklerken EYT çıkacak mı? sorusu sık sık soruluyor.

EYT SON DURUM

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son açıklama Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Bakan yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Emeklilikte Yaşı Tutmayanlar demeyi tercih ediyoruz. Emeklilikte 3 ana parametre var. Sigorta süresi, prim ödeme ve yaş. İkisi olup bir tanesi olmadığında olmuyor. Üçünün aynı anda sağlanması gerekiyor. Maliyet hesapları var. Prensipte de sorunu var. Emeklilik dediğimiz şey teknik olarak kullandığımız tabirde "Yaşlılık aylığı". Yaşlılık aylığı yaşlı olunca alınır. Dolayısıyla EYT bekleyenlerin ortalama yaşı 48. Dünyanın hiçbir yerinde 48 yaş yaşlı olarak kabul edilmiyor. Geçen yıl emekli ettiğimiz nüfusun ortalaması 52-53 bandında. Bunun 65 yaşa dönmesi 2048 yılını bulacak. EYT'liler 65 yaşını beklemeyecekler. Hayır, kademeli olarak değişiyor. Prim ödeme ve sigortalılık süresine göre kademelendirilmiş. EYT'liler emeklilikten sonra çalışmak istiyorlar. 48-50 yaşlarda, en verimli olduğu dönemde emekli olmayı düşünmek bu. Hazine ve Maliye Bakanımızla çalışıyoruz. Emeklilik konusunda bir reforma ihtiyacımız olduğu doğru. Uzun soluklu bir çalışma bu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
OnePlus 9 Pro 5G incelemesiTelefon pazarının en güçlü isimlerinden biri olan OnePlus, resmen Türkiye’de… Daha önce de OnePlus telefonları ülkemizde görüyorduk, ancak bugün gelinen noktada önemli bir fark var. OnePlus, Türkiye’de resmi olarak yapılanırken, ‘Ben de buradayım’ dedi. Yani OnePlus, Türkiye garantili en yeni telefonlarıyla kullanıcılarına ulaşmaya başladı. OnePlus 9 Pro 5G ise şirketin en güçlü telefon modeli ve bu incelememizde OnePlus 9 Pro 5G'yi mercek altına alıyoruz.Sponsorlu içerik
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler