Geri Dön

Fatoş Güney'den özerklik çıkışı

CNN Türk'te Enver Aysever'in sunumuyla ekrana gelen Aykırı Sorular'da Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney Kürt sorunu ve barış süreci hakkında açıklamalar yaptı.

Fatoş Güney'den özerklik çıkışı

CNN Türk'te Enver Aysever'in sunumuyla ekrana gelen Aykırı Sorular'da Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Çözüm sürecini sonuna kadar desteklediğini söyleyen Güney, "sorunun çözülmesi durumunda Kürtlerin Suriye'deki etkinliğini de artırması ile birlikte çok daha güzel ilişkiler kurulacağını düşünüyorum" dedi. "Bugün bile hala biz Kürdistan demekten utanıyoruz çekiniyoruz. Bu neyin korkusu? Osmanlı'da da böyleydi. Osmanlı'da Kürdistan vardı, Lazistan vardı. Orası bir coğrafya. Bundan neden utanıyoruz. Özerklik mi vermiş oluyorsunuz böyle deyince? Bunları aşmamız lazım. Ama ben herşeye rağmen herşey iyi olacak..."

CHP'DE SİYASET YAPMAM ÇÜNKÜ

Teklif olması halinde AK Parti ya da BDP'de siyaset yapmayı düşünebilirim. Ama asla CHP'de olmam. Çünkü CHP'nin üzerine düşen misyonu yerine getirmiyor.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 21 Ekim 2020 )Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs'te son durumu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 117 bin 943 Kovid-19 testi yapıldı, 2013 kişiye hastalık tanısı konuldu, 68 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 1504 oldu, son 24 saatte 1507 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 308 bin 446'ya yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber