Geri Dön
GündemFETÖ elebaşı için ‘Peygamber’ yazmış

FETÖ elebaşı için ‘Peygamber’ yazmış

Eski Danıştay Üyesi Hamza Eyidemir’in, bilgisayarına Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in fotoğrafını “Peygamberimiz” diye kaydettiği ortaya çıktı.

FETÖ elebaşı için ‘Peygamber’ yazmış

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ile Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelerinin yargılanmasına devam edildi. İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nce Yargıtay Genel Kurul Salonu’nda görülen duruşmada, itirafçı olarak etkin pişmanlıktan yararlanan ve tahliye olan Eyidemir hâkim karşısına çıktı. Mahkeme heyetine başkanlık eden Yargıtay 9. Ceza Dairesi Üyesi Abdurrahman Orkun Dağ, dosyaya gelen bilgi ve belgeleri okudu. Dağ, sanığın bilgisayarında Gülen’e ait video ve fotoğraflar ile Gülen’i öven yazı ve slaytların bulunduğunu, Gülen’in “Peygamberimiz” şeklinde kaydedildiğinin belirlendiğini söyledi. Bunun üzerine Eyidemir, belgelerin yaklaşık 10 yıl önce evine gelen kayınbiraderine ait olduğunu iddia etti. Dağ, belgelerin ele geçirildiği belleğin sanığa ait fotoğraf makinesinden çıktığını belirterek, “Bu fotoğraf makinesi de mi kayınbiraderinize ait?” diye sordu. Eyidemir ise, bunu hatırlamadığını savundu.

Duruşmaya verilen aranın ardından mahkeme heyeti, Eyidemir’in tutuklanmasına karar verdi.

Çökertme sahilinin son hali yürek burktuMuğla'nın Milas ilçesi Beyciler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda başlayan yangın 3'üncü günde Çökertme Koyu'nu tamamen sardı. Ters esen rüzgar ile alevlerin hızla ilerleyerek girdiği Çökertme Koyu'na giriş jandarma ekipleri tarafından sivil araç girişine kapatıldı. Sadece söndürme çalışmalarına katılan araçların girişine izin verilirken, el değmemiş güzelliğiyle büyüleyen eşsiz koyun yanmış ağaçlarla ve duman altındaki görüntüsü ise yürekleri sızlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet