Geri Dön

FETÖ’nün ‘Ümitçi’leri gözaltına alındı

Konya merkezli 32 ilde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan askeri personele ‘mahrem imamlık’ yaptıkları ileri sürülen 125 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

FETÖ’nün ‘Ümitçi’leri gözaltına alındı

Operasyonlarda 30 şüpheli gözaltına alınırken, adreslerinde bulunamayan 95 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Şüphelilerin, TSK içindeki askeri personele, “genel müdür, müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, ümitçi, ser doktor, doktor ve şehir dışı talebe mesulü” pozisyonlarında “mahrem imamlık” yaptıkları öğrenildi.
Örgüt içerisinde yer alan ‘ümitçi’nin, yapılanmayla bağlantısını koparmış üyeleri tekrar örgüte kazandırmak için görevlendirilen kişi olduğu belirtildi. Şehir dışı talebe mesulünün ise askeri lise ve harp okulu öğrencilerinden sorumlu olduğu, iki haftada bir öğrencileri ziyaret ederek örgütsel faaliyetlerde bulundurduğu ve öğrenci ile 8 yıl boyunca bire bir ilgilenen kişi olduğu öğrenildi.
Kırklareli’nde FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olma”, “silahlı terör örgütü” yöneticiliği ile “Bylock” kullandığı gerekçesiyle haklarında dava açılan, aralarında şube müdürü, komiser, komiser yardımcısı ve polis memurlarının da bulunduğu 47 eski emniyet personelinin yargılanmasına ikinci gününde devam edildi. 41’i tutuklu ve 4 tutuksuz sanık hakim karşısına çıktı.
Kırklareli’de düzenlenen operasyonda örgütle bağlantılı 8’i muvazzaf asker olmak üzere 12 şüpheli gözaltına alındı.l AA-DHA

Sokağa çıkma kısıtlamasında otomobil yarışı için buluştular! 63 kişiye 198 bin lira ceza kesildiGelen son dakika haberine göre; Konya’da sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen otomobillerle yarışmak için kara yolu kenarında buluştukları iddia edilen 63 kişiye cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet