Geri Dön

FETÖ'ye ankesörlü telefon operasyonu: 6 gözaltı

Konya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, ankesörlü telefonlardan ardışık olarak arandıkları tespit edilen 4'ü muvazzaf asker 10 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 6'sı düzenlenen operasyonla yakalanarak, gözaltına alındı.

FETÖ'ye ankesörlü telefon operasyonu: 6 gözaltı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin TSK'daki askeri yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün 'mahrem abileri' tarafından ankesörlü telefonlardan ardışık olarak arandıkları tespit edilen 4'ü muvazzaf asker, 4'ü eski askeri öğrenci, 1'i görevden uzaklaştırılan askeri personel, 1'i de emekli askeri personel olmak üzere toplam 10 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Karar doğrultusunda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah erken saatlerde Konya ve Isparta'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 6 şüpheli yakalanarak, gözaltına alındı. 4 şüpheli ise aranıyor.

Edirne'de konut kiraları yüzde 110 arttı!Türkiye genelindeki emlak istatistiklerine göre, 3 yıllık kira değişimleri göz önüne alındığında en yüksek kira artışının yüzde 110 ile Edirne'de olduğu belirtildi. 100 metrekare daire için kira fiyatlarının 1800 lirayı gördüğü kentte yaşayanlar, yüksek fiyatlardan yakındı. Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, kira artışlarının nedeninin konut sayısının az, talebin ise yüksek olmasından kaynaklandığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber