Geri Dön

Fuhuş çetesinin ilginç şifreleri

BURSA’da Ahlak polisi, kadın satıcılarına karşı yaptığı 4 ayrı operasyonda 7’si kadın toplam 9 kişiyi gözaltına aldı. Yapılan sorgulamalarında kadın satıcılarının telefonla konuştukları kişilere istedikleri kadınların yaşlarını, şifreli olarak, "Arabanın motoru 1.8 mi? 1.9 mu?" veya "Eve perde gerekli sende 18 metrelik mi var? 19 metre mi ?", Kiralar hazır 19 bin mi? olacak yoksa 18 bin mi" diye sordukları ortaya çıktı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak bürosu ekipleri internet üzerinden kadın pazarlayan M.K. ile A.S.O’yu takibe aldı. Savcılıktan alınan izinin ardından bir ay boyunca takip edilen zanlıların, fuhuş yaptırarak kazandıkları para ile villa oturup lüks hayat sürdükleri tesbit edildi. Genç kızları kandırıp, 500 ile bin 500 TL arasında erkeklere pazarladığını öne sürülen zanlıların, telefon ile konuştukları kişilere istedikleri kadınların yaşlarını şifreli olarak, ’Arabanın motoru 1.8 mi? 1.9 mu?’ ile ’Perdelerin boyu 18 metre mi? olacak 19 metre mi olacak?’ diyerek sorduklarını belirledi. Bunun üzerine operasyon yapan polis M.K. ve A.S.O.’nun yanı sıra, fuhuş yaptırdıkları Y.T., S.G., E.B, S.K., F.A., E.G. ve S.K. adlı kadınları gözaltına aldı.

Zanlıların üzerlerinde ve evlerinde yapılan aramada esrar, kokain, kuru sıkı tabanca ve fuhuş için pazarlık yaparken kullandıkları çok sayıda cep telefonu ele geçirildi. Sorgulamaları devam eden zanlılar ’Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak’, ’Fuhuş yaptırmak’, ’Uyuştucu kullanmak’ suçlarından adliyeye sevkedildiler.

Kurbağa adamlar Eskişehir'de kaybolan küçük Yusuf'u arıyorEskişehir’de dünden bu yana kayıp olan Irak uyruklu Yusuf Gurubi’yi arama çalışmalarına başlandı. Çalışmalar için özel olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliğinden gelen ‘kurbağa adamlar’ tarafından Yusuf’un en son görüldüğü sulama kanalı didik didik aranıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber