Geri Dön

‘Geceden Sabaha’ bugün piyasada

Gazeteci ve Türkiye’nin önemli rock gruplarından Bulutsuzluk Özlemi’nin klavyecisi Sina Koloğlu, ilk kişisel albümü “Geceden Sabaha” bugün yayımlandı.

‘Geceden Sabaha’ bugün piyasada

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Dokuz Sekiz” etiketiyle piyasaya çıkan albümde Koloğlu, yılların birikimi olan şarkılarını topladı. “Kar Çiçeği”, “Bozkırın Atları”, “Palmira”, “Geceden Sabaha”, “Romantik”, “Öksüz”, “Kına”, “Rüyadan Uyanış”, “YNSN”, “Distopya” adlı 10 şarkı yer alıyor. Geniş bir yelpaze içeriyor şarkılar. Rock tınıları ile yerel enstrümanlar (kemençe, ney, tabla, saz, cura) iç içe geçtiği şarkıların arasında klasik müzik düzelemeleri olan eserler de yer alıyor.

Bulutsuzluk Özlemi’nin unutulmaz gitarcısı Akın Eldes, 2 şarkıda (‘Kar Çiçeği ve ‘YNSN’) birikimini konuşturuyor. Yine aynı grubunu bas gitarcılarından Demirhan Baylan şarkıların altyapılarında yerini alıyor. “Geceden Sabaha”nın enstrümanları Sina Koloğlu (piyano hammond), Durul Varol (synthesizer, piyano elektro gitar, bas gitar), Demirhan Baylan (bas gitar), Akın Eldes (elektrik gitar), Gökhan Özden (elektrik gitar, klasik Gitar) Orçun Aktaşlı(davul), Gürhan Yüksel (bağlama, cura), Gülten Yeğin (klasik kemençe), Yavuz Akalın (ney), Gürcan Özkan (tabla), Fatih Kaya (trompet), Dorukhan Yaldız (chapman strick), Yaylılar (çağdaş yaylılar), Gökçen Güngördü (keman) yer alıyorlar. Kayıtlar İzmir 9 Eylül Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi kayıt stüdyosunda gerçekleşti. Kayıtları ve mastering Alp Varol tarafından yapıldı.

Şentop'tan, Trakya Üniversitesi'nde Kosova'nın bağımsızlık günü kutlama programına videolu mesajTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Kosova'nın bağımsızlığı, toprak bütünlüğü ve egemenliği Balkanlar'daki istikrar ve barış için olmazsa olmaz bir husustur." ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet