Geri Dön
GündemGünlük kiralanan dairede cinayet

Günlük kiralanan dairede cinayet

17 yaşındaki Aleyna Can günlük kiralanan dairede silahla öldürüldü. Genç kızın sevgilisi aranırken, acılı anne “Bu kişiyi daha önce savcılığa şikâyet etmiştik” diye ağladı

Günlük kiralanan dairede cinayet

İstanbul Kartal’da önceki gün günlük kiralanan bir daireden silah sesleri duyulunca komşular polisi aradı. Polisler daireye girdiklerinde 17 yaşındaki Aleyna Can’ın cansız bedeniyle karşılaştı. Genç kızın başından tek kurşunla öldürüldüğü belirlendi. Civardaki güvenlik kamerasının görüntülerini inceleyen polisler, evden çıkan üç kişiyi tespit etti. İki kişi gözaltına alınırken, kaçan ve Aleyna Can’ın sevgilisi olduğu belirtilen Eser Devrim Ekici aranıyor.
Cenazeyi almak için Yalova’dan gelen baba Orhan Can, eşinden 11 yıl önce ayrıldığını ve Aleyna’nın annesiyle kaldığını belirterek, “Bir kız üç kişi tarafından bir daireye konuluyor, kayıt yapılmıyor. Daireyi kiraya verenlerden de şikayetçiyim” dedi.
‘Gelmezsen gelirim’
Aleyna Can’ın teyzesi Havva Özçelik ise yeğeninin 15 gün kendisinde kaldığını, bu sırada Ekici ile telefonda görüştüğünü söyledi. Özçelik şöyle konuştu: “Bu çocuk aradı. Ben konuşunca erkek zannetti. Yeğenim ‘Teyzem’ dedi. ‘İnanmıyorum’ diye cevap verdi. Sonra benimle görüntülü konuşunca inandı. Aleyna’ya ‘Gel görüşüp ayrılalım, gelmezsen ben oraya geleceğim’ dedi. Yeğenim ayrılmak üzere oraya gitti.” Okulunu bırakan ve bir süre tekstil atölyesinde çalıştıktan sonra ayrılan Aleyna Can bugün Maltepe’de son yolculuğuna uğurlanacak.

‘Uzaklaştırma kararı vardı’

Kızı Aleyna’nın Eser Devrim Ekici tarafından öldürüldüğünü belirten anne Ayşe Yirmibeş şunları söyledi: “Bu çocuk iki ay önce kızımı dövdüğü ve tehdit ettiği için savcılığa gidip suç duyurusunda bulunduk. Savcılık hakkında uzaklaştırma kararı verdi. Kızım da ayrıldıklarını söyledi. Şikayetimizden bir süre sonra Aleyna iki hafta eve gelmedi. Karakola kayıp başvurusunda bulunup, bu çocuktan şikayetçi oldum. Sonra Aleyna eve geldi ve bir kız arkadaşında kaldığını söyledi. Bunun üzerine karakola gidip şikayetimi çektim. Aleyna bana iki haftadır bir kız arkadaşında kaldığını söylüyordu. Hatta beni bu kızla da konuşturmuştu. Meğer yalan söylemiş. Bu çocukla kaldığını bilmiyordum. Bu çocuk belinde silahla gezen biriydi. Belli ki kızımı tehdit etmiş. Hem bu çocuğun hem ‘Aleyna yanımda’ diyen kızın en ağır cezayı almasını istiyorum.”

Sosyal medyada silahlı fotoğraf

Günlük kiralanan dairede cinayet


Aleyna Can’ın aranan katil zanlısı Eser Devrim Ekici daha önce Facebook’ta paylaştığı silahlı fotoğrafıyla dikkati çekti. Ekici fotoğrafın altına da şunları yazmış: “Bu alemde herkes birbirini biliyor. Kimse kimsenin gazına gelmesin. Bizi abileriniz iyi tanır. Güvendiğiniz dağlara kar yağar. Klavyeden yazmaya benzemez bu işler. Herkes aklını başına alsın. Bizi bu alemde kahpeliklerimizle değil, adamlığımızla tanıdılar. Ödenen, daha ödenecek olan bedeller var. Ayaklarınızı yerden keseriz, yürümeye hasret kalırsınız.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler