Geri Dön

Güvenilmeyenleri ‘dost’ diye tanımladılar

Gaziantep 8. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ üyeliği suçundan tutuklu yargılanan eski savcı E.Y. ile ilgili dava dosyasında itirafçı S.K.’nin ifadeleri de yer aldı.

S.K., FETÖ üyesi yargı mensuplarının örgüt tarafından izlendiğini ve güvenilmeyen kişilerin “dost” diye tanımlandığını anlattı. S.K’nin ifadesinde hakim ve savcıların mesleğe girdiklerinde, kalite, güven ve maneviyat kriterlerine göre “talebe”, “refik” “dost” olarak adlandırıldığı yer aldı. S.K. “’Dost’ grubundakilere örgütün gündemi aktarılmaz ama ‘manevi çeteleleri’ takip edilirdi. Bu gruptakilerle birebir görüşülürdü ancak görüşmelerde sadece maneviyat sohbetleri yapılırdı. Asla örgütün gündemlerinden bahsedilmez, paylaşılmazdı. Her örgüt üyesi dışarıdaki şahıslar hakkında bu tip raporlamalar ve notlar getirirlerdi. Bu notları F.G. ya da R.Y’ye verirdim. Ayrıca ‘menfi takip’te örgüt içerisinde yer alan diğer mensubun da takip edilmesi söz konusudur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İl bazında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabilecektir" -

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber