Geri Dön

‘Hacıhüsrev’in kaderi Sulukule gibi olmamalı’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu’ndaki görevinden istifa ederek CHP’den Beyoğlu Belediye Başkan aday adayı olan müfettiş Leyla Ünver, tanıtım kampanyasına Beyoğlu’nun arka yüzü Hacıhüsrev Mahallesi’nden başladı.


Hacıhüsrev hariç tüm mahallelerin imar planları yapıldığı halde bir tek Hacıhüsrev’in pas geçildiğine dikkat çeken Ünver, “İki büyük holdingin arazisi arasında sıkışıp kalan Hacıhüsrev’de son bir yıldan beri aynı Tarlabaşı’nda olduğu gibi yoğun bir şekilde mülkiyet değişimleri yaşanıyor. Birileri mahalleliye ait gecekonduları topluyor. Gelişmeler gösteriyor ki, Beyoğlu’nun özgün bir rengi ve kültürel zenginliği olan Hachüsrevlileri buradan kovup boşalacak mahalleyi peşkeş çekecekler” diye konuştu. Ünver, mahalleliden evlerini kapılarını çalan alıcılara düşük fiyata satmamalarını, İstanbul’un en eski yerleşim merkezlerinden olan Hacıhüsrev’in de Sulukule gibi rant avcılarının eline geçmemesi için direnmelerini istedi.

İlginç kazalar kameraya yansıdıAdıyaman’da dikkatsizlik ve kural ihlali nedeniyle yaşanan kazalar KGYS kameralarına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet