Geri Dön

Kısıtlama geliyor mu? Hafta sonu (24-25 EKİM) sokağa çıkma yasağı var mı?

Koronavirüs dünyayı titretirken Türkiye'de de vaka sayıları hızla artmaya başladı. Artış oranı halkı tedirgin ederken hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının tekrar gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. İşte detaylar...

Kısıtlama geliyor mu? Hafta sonu (24-25 EKİM) sokağa çıkma yasağı var mı?

Türkiye'de koronavirüs hasta sayısı son iki gündür 2000'i geçmiş durumda... Vefat ve hasta sayılarının artışı tedirgin ediyor. Kısıtlama konusu epey dillenirken Hafta sonu (24-25 EKİM) sokağa çıkma yasağı gelecek mi? sorusu soruluyor.

İSTANBUL'DA YENİ TEDBİRLER GÜNDEMDE Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tedbirler konusunda açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Şu an itibariyle gerçekten İstanbul koronavirüs salgınında hemen hemen en önde gelen illerimizden bir tanesi.

Ve bu konuda bu mücadeleyi başta yazılı görsel medya olmak üzere sürdürmemiz lazım.

Ve bir de toplu mekanlardan ciddi manada kaçınmak gerekiyor. Yani bu toplu mekanlarda bulunmak, buralarda virüsün çok daha seri bir şekilde yaygınlaşmasını sağlıyor. Buna kendi evlerimiz de dahil. Mümkün olduğunca bu hassasiyeti gösterelim ki, evlerimizden misafirlerden korunmamız vs bunlara da dikkat edeceğiz.

Ve kendimize daha doğrusu dikkat etme noktasındayız. Şu anda Sağlık Bakanımız değişik illeri dolaşıyor, bugün Bursa'da." dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Konuya ilişkin İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Twitter'dan açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Reuters kaynaklı “Türkiye'de sokağa çıkma yasakları gelebilir” haberi tamamen asılsızdır.

Daha önce de söylediğimiz gibi sahte genelgelere, isimsiz kaynaklara ve manipülatif haberlere itibar edilmemelidir.

Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet