Geri Dön

Hastanenin korkuluğuna bıraktığı atkısı dezenfekte edildi

İstanbul’dan Diyarbakır’a gitmek için yola çıktıktan 1 saat sonra hastaneden aranarak Covid-19 testinin pozitif çıktığını öğrenen Süreyya Ç.’nin otobüsle hastaneye getirilme anı güvenlik kamerasına yansıdı. Süreyya Ç.’nin hastanenin önündeki korkuluğa bıraktığı atkısı dezenfekte edildi.

İstanbul’da bir hastaneye giderek corona virüs testi yaptıran, ancak sonucun çıkmasını beklemeden önceki gün Diyarbakır’a gitmek için yola çıkan Süreyya Ç., otobüs yolculuğunun başlamasından 1 saat sonra hastaneden gelen telefonla testin pozitif çıktığını öğrendi.

Süreyya Ç., durumu muavin ve otobüs şoförüne bildirdi. Telefonda şoföre en yakın hastaneye gitmesi belirtilince Süreyya Ç., otobüsle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Süreyya Ç.'nin getirilme anları ise hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı. Süreyya Ç.'nin otobüsten indikten sonra corona virüs hastası olduğunu bilmesine rağmen boynundaki atkıyı hastanenin korkuluklarına bıraktığı ve muavinin yaşlı kadının eşyalarını hiçbir önlem almadan taşıması da kameralara yansıdı. Süreyya Ç.'nin atkısı ve bıraktığı yer, ekipler tarafından dezenfekte edildi.

Ermenistan ordusu, Paşinyan'ın istifasını istediDağlık Karabağ savaşını kaybeden Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan'ın istifasını isteyen bir bildiri yayınladı. Paşinyan, Reuters haber ajansının 'son dakika' koduyla duyurduğu bildiriye yanıt olarak taraftarlarını sokağa çıkmaya çağırdı ve Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldı. Ardından sokağa inip destekçileriyle Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçen Paşinyan, sonuna kadar direneceğini söyledi. Rusya'dan ilk açıklama geldi, yaşananlardan endişe duyulduğunu belirten Kremlin tarafları sağduyuya davet etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet