Geri Dön
GündemHemşire eşini öldüren polis: Kaç el ateş açtım bilmiyorum

Hemşire eşini öldüren polis: Kaç el ateş açtım bilmiyorum

Kilis’te hemşire eşi Fatma Solak'ı tabancayla öldüren, eşinin arkadaşı hemşireyi de yaralayan polis memuru Hasan Solak, hakim karşısına çıktı.Mahkeme heyeti, "Kayınvalidem ameliyat olacaktı, hastaneye yürürken eşim de önden gidiyordu. Onunla konuşmak istedim, kabul etmedi. O anda kendimi kaybettim, kaç el ateş açtım bilmiyorum" diyen sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Hemşire eşini öldüren polis: Kaç el ateş açtım bilmiyorum

Kilis Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Hasan Solak, öldürülen hemşire Fatma Solak’ın aile yakınları ile tarafların avukatları katıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı 22 Mart 2022'de hastane önünde eşi hemşire Fatma Solak’ı öldüren ve sonrasında eşinin hemşire arkadaşı S. Ç.’yi de yaralayan sanık Hasan Solak hakkında 'eşe karşı tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 'silahla olası kastla yaralama' suçundan ise 2 yıldan 6 yıl 9 aya kadar hapis cezası talebiyle iddianame hazırlandı.

Sanık Solak, mahkemede eşiyle aralarında bir problem olmadığını ve kayınvalidesi N.K. nedeniyle tartıştıklarını iddia ederek kayınvalidesinin evlerine sık geldiğini, hayatlarına müdahalelerinin olduğunu ve eşini evden götürerek çocuklara bakıcı tutmak istediğini ve onun kabul etmediğini söyledi.

KENDİMİ KAYBETTİM

Sanık Solak, eşiyle 15 yıldır evli olduklarını 3 çocuklarının bulunduğunu ve evlilikleri süresince eşinin ilk defa ayrılık kararı aldığını belirterek, "Eşim sabah bana mesaj attı. Her şey bitti. Ben de gece görevden çıktıktan sonra arabamı park ettim. Kayınvalidem ameliyat olacaktı, hastaneye yürürken eşim de önden gidiyordu. Onunla konuşmak istedim, kabul etmeyerek sinkaflı kelimeler söyledi. o anda kendimi kaybettim, kaç el ateş açtım bilmiyorum" dedi.

Hemşire eşini öldüren polis: Kaç el ateş açtım bilmiyorum

Mahkeme heyeti tanık ve müşteki tarafları dinledikten sonra tutuklu sanık Hasan Solak’ın tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın 27 Eylül 2022 tarihine ertelendiğini açıkladı.

Hemşire eşini öldüren polis: Kaç el ateş açtım bilmiyorum

Duruşmanın ardından mahkeme çıkışında şikayetçi avukatı Erdal Emir açıklama yaparak sanık Hasan Solak’ın eşini, canice öldürdüğünü söyledi. Sanık Hasan Solak’ın tutukluluk halinin devamı kararı alındığını ve mahkemenin en ağır cezayı vermesi gerektiğini söyleyen Avukat Emir, "Son zamanlarda televizyonlar ve kamuoyunu meşgul eden kadın cinayetlerinden birinin duruşmasından çıktık. Suç önlemede görevli bir polis memuru, suçu önlemek yerine, bunun tam aksine bir sağlık memuru olan eşini, hastane önünde, canice, hiç korkamadan, gözünü kırpmadan, planlayarak, tasarlayarak, insanları korkutarak, panik oluşturarak, ölümüne neden oldu. Bugün yapılan ilk duruşmada da tutukluluk halinin devamına karar verildi" dedi.