Geri Dön

Her bayram aynı manzara

Her bayram aynı manzara

Kurban Bayramı tatili için önceki gün mesai bitiminin ardından yola çıkmaya başlayan tatilciler, Anadolu Otoyolu’nun Bolu Dağı geçidinde trafik yoğunluğuna neden oldu. Otoyolun özellikle Kaynaşlı Sarıçökek, 1, 2. ve 3. Viyadük ile Bolu Dağı tüneli arasındaki yolun 3 şeridinde de trafik akışı zaman zaman durma noktasına geldi. Benzer manzaralar TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu geçişlerinde de yaşandı. TEM Otoyolu’ndan kaçanlar D-100 Karayolu’nu doldurdu. Balıkesir’in sahil ilçeleri ile Ege kıyılarına gitmek için yola çıkan tatilciler, Bursa-İzmir karayolunda uzun kuyruklar oluşturdu.

Tatilcilerin yol çilesinin diğer adresi ise feribot iskeleleri oldu. Çanakkale’deki Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinde zaman zaman 3 kilometreye ulaşan araç kuyrukları nedeniyle feribotlar saatsiz olarak sefer yaptı. Çanakkale Boğazı ile adalar hattındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri, vatandaşların mağdur olmamaları için bayram süresince seferlerin saatsiz olarak doldur-boşalt sistemiyle yapılacağını belirtti.

Her bayram aynı manzara

Yetkililer bayram yoğunluğu dolayısıyla Çanakkale-Kilitbahir ve Çanakkale-Eceabat hattında 7, Lapseki-Gelibolu hattında 4, Gökçeada-Kabatepe hattında 3, Geyikli-Bozcaada hattında ise 2 gemi olmak üzere toplam 16 gemiyle hizmet vereceklerini kaydetti.

Tekirdağ Limanı’da feribotları kullanarak araçlarıyla Avşa ve Marmara adalarına gitmek isteyen tatilcilerin akınına uğradı. Trafik ve zabıta ekipleri herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla limanda tedbir alırken, vatandaşlar da saatlerce sıranın kendilerine gelmesini bekledi.

ABD ve Hollanda üzerinden yayın yapıyorlardı! KapatıldıDiyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca ABD ve Hollanda üzerinden yasa dışı bahis ve müstehcen içerikle Türkçe yayın yaptığı tespit edilen 46 web sitesi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından erişime kapatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber