Geri Dön
Gündemİftarını yapan aşı olmaya gitti

İftarını yapan aşı olmaya gitti

Antalya'da iftar sonrası aşı uygulaması bugün başladı. Kepez Devlet Hastanesinden iftar sonrası için randevu alan 217 kişi aşı oldu.

İftarını yapan aşı olmaya gitti

Türkiye'de koronavirüse karşı aşılama programı ocak ayından bu yana devam ediyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte hastanelerde iftar sonrasında da aşılama işlemlerine başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun aşı olmanın orucu bozmayacağı yönündeki açıklamasına rağmen oruç tutan yüzlerce kişi, aşı olmak için iftar sonrasında hastanelere gidiyor.

32 aşı odasıyla her gün 1000in üzerinde kişiye Sinovac ve Biontech aşılarının uygulandığı Kepez Devlet Hastanesinde iftar sonrasında saat 22.45'e kadar aşılama işlemi devam ediyor. Oruçlarını açan veya işlerinden yeni çıkan vatandaşlar akşam saatlerine aldıkları randevularına gelerek aşı oluyor. Ramazan ayının ilk iftarı sonrasında randevu alan 217 kişi, koronavirüs aşısı olmak için hastaneye geldi.

İftarını yapan aşı olmaya gitti

Turizm sektöründe çalışan ve bu nedenle aşıda öncelikli olan Metin Eren, Orucumu açtıktan sonra gelmek için bu saati tercih ettim. Daha uygun olacağını düşündüğüm için geldim. Turizm sektöründe çalıştığım için bu sıralarda işlerimiz yoğun, hem işimi aksatmadım hem ibadetimi yaptım. Orucu bozmayacağı yönünde açıklama yapıldı ama yine de orucumu açtıktan sonra daha iyi olacağını düşündüğüm için bu saati seçtim dedi.

Kronik rahatsızlığı nedeniyle aşıda öncelikli olan ve iftar sonrasında aşı olmaya gelen Saniye Duran, Oruçluydum, orucumu açtım öyle aşı olmaya geldim. Orucumun bozulmasından şüphe duydum o nedenle emin olmak için iftarımı yapıp öyle geldim diye konuştu.

Kepez Devlet Hastanesi Aşılama Birim Alan Sorumlusu Doktor Gülnur Kocabıyık, Randevularını alan hastalarımızı, 32 aşı odamızda aşılamaya devam ediyoruz. Hem Sinovac hem de Biontech aşıları için randevularımız var. Saatlik randevularımızı oluşturup planlı bir şekilde yürütüyoruz. Burada kalabalık oluşmasını istemiyoruz. Gündüz saatinden bu yana aşılamamız devam ediyor. Oruç tutan bazı hastalarımız da iftar sonrasında gelmeyi tercih etti. Hem gece, hem gündüz görevimizin başındayız dedi.

İftarını yapan aşı olmaya gitti

 

Akraba kavgasında bıçaklar çekildi! Dehşet anları kameradaİstanbul Esenyurt'ta akraba oldukları öğrenilen bir grup arasında çıkan kavgada 2 kişi bıçaklanarak yaralandı. Dehşet anları cep telefonu kamerasına yansırken, 3 şüpheli gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet