Geri Dön

İki ‘can’ın bedeli 45 bin 500 lira!

İzmir’de Ecem Haliloğlu ile teyzesi Lütfiye Yurdaer’in hayatını kaybettiği trafik kazasına ilişkin yargılanan sanığa 45 bin 500 lira adli para cezası verildi.

İki ‘can’ın bedeli 45 bin 500 lira!

Konak’ta Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda 10 Ağustos 2016’da yolun karşısına geçmeye çalışan Lütfiye Yurdaer (60) ile düğününe 10 gün kalan yeğeni Ecem Haliloğlu (26) bir otomobilin çarpmasıyla ölmüştü. Kaçan müteahhit sürücü N.D. üç ay sonra Ankara’da teslim olmuş, mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Ölen teyze - yeğenin ailelerinin, tazminat konusunda sanıkla anlaştıkları belirtilmişti.

Para cezasına çevrildi

Karar duruşmasına, tutuksuz sanık N.D. katıldı. Savcı, sanığın ‘Bilinçli taksirle adam öldürme’ suçundan cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, sanığı önce 3 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sonra sanığın kazayı ‘Bilinçli taksir ve olası kast’tan işlemediği gerekçesiyle ceza 2.5 yıla düşürüldü. Heyet sonra bu cezayı Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince, günlüğü 50 liradan 45 bin 500 lira adli para cezasına çevirdi.

Ankara'da intikam cinayetiAnkara'nın Keçiören ilçesinde daha önce akrabalarını silahla yaralayan kişiden intikam almak isteyen cinayet zanlısı, husumetli olduğu kişiyi yol kenarında pusu kurarak tabancayla öldürdü. Cinayeti işleyen şüpheli olay yerinden kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet