Geri Dön
Gündemİş adamlarına ‘kareye alma ‘tuzağı

İş adamlarına ‘kareye alma ‘tuzağı

İstanbul ve Antalya’da iş adamlarına kareye alma yöntemiyle kumar tuzağı kuran Sarallar çetesinin 15 mensubu tutuklandı. Çetenin iş adamlarının borç senetlerini faizle çok yüksek oranlarda arttıkdığı ve Kıbrıs’ta öğrenciler adına açılan banka hesaplarıyla sanal kumar oynattığı tespit edildi.

Mağdur 10 iş adamı

Geçtiğimiz yıl bir iş adamının, başını Cem Esmer ve Mehmet Aziz Saral’ın çektiği bir çetenin, tehdit ve şantajla kendisinden haraç istediği ve malına el koymaya çalıştığını belirterek savcılığa başvurması üzerine çalışma başlatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince yürütülen ve bir yıl süren çalışmada mağdur edilmiş 10 iş adamı tespit edildi. Takibe alınan çetenin, kışın İstanbul’da yazın Muğla Bodrum’da kumarhaneler işlettiği belirlendi. Çetenin yöntem ve mensupları da tek tek tespit edildi.

Çetenin, ‘Kareye alma’ olarak adlandırılan yöntemle, kumar masasına oturtulan iş adamı haricindeki diğer 3 oyuncunun çete üyesi olduğunu ve her 3 oyuncunun da şike yaparak ‘kurban’ seçilen iş adamının üzerine oynayıp kumarı kaybettirdiğini ve ardından borç senetlerini imzalattırdığı belirlendi. Mağdur bir iş adamının, yaptığı suç duyurusundabu yöntemle imzalattığı 200 bin liralık borç senedinin kendisinden 1 milyon 500 bin lira olarak tahsil edilmeye çalışıldığını ifade etti. Bir başka iş adamının da aynı yöntemle 150 bin liralık borcunun, 1 milyon lira olarak tahsil edilmeye çalışıldığı tespit edildi.

Elebaşlar aranıyor

Çetenin, 30 bin lira borcu olan bir galericiden, borca karşılık Hummer marka bir cip aldığı belirlendi. Çetenin mağdurlarından elde ettiği paralarla, Bodrum’da lüks bir restoran ve gece kulübü açıp, yat ve lüks otomobiller satın alarak Ege ve Akdeniz de mavi turlar düzenlediği öğrenildi. Çeteye yönelik olarak 5 gün önce İstanbul, Muğla, Çorum ve Trabzon’da düzenlenen operasyonlarda 15 çete mensubu gözaltına alındı. 15 şüpheli dün tutuklanırken, ele başlar Cem Esmer ve Mehmet Aziz Saral’ın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

22 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 223 bin 238 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 143 kişinin testi pozitif çıktı, 57 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısında düne göre artış gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet