Geri Dön

İskoçya’dan geldi denizde kayboldu

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesindeki Gürpınar açıklarında önceki akşam yaşanan olayda, Erkan Köse, İmdat Gökdeniz, Haydar Kahraman, Koray Gökdeniz ile Cemal Erdem adlı 5 kişi balık tutmak amacıyla tekneyle denize açılmış ancak daha sonra dalgalara dayanamayan tekne alabora olmuştu. Deniz polisinin arama çalışmaları sonucu İmdat Gökdeniz ile Cemal Erdem’in cesedine ulaşıldı.

İskoçya’dan geldi  denizde kayboldu

‘Çalışmalar yetersiz’
Denizde kaybolan Haydar Kahraman’ın ailesiyle birlikte İskoçya’da yaşadığı, bayram tatilini geçirmek üzere İstanbul’a geldiği ve denizden cesedi çıkarılan İmdat Gökdeniz ile bacanak oldukları öğrenildi. Kahraman’ın 4 çocuğunun, İmdat Gökdeniz’in ise bir kız çocuğunun olduğu belirtildi.

Olaydan yaralı olarak kurtulan Erkan Köse de arama çalışmalarının yapıldığı sahile gitti. Kayıplardan Koray Gökdeniz’in dayısı Ramazan Başaran, “Kurtarma çalışmaları yetersiz. Bize 10 tane arama ve kurtarma botuyla müdahale edildiği söyleniyor. Tek botla arama kurtarma çalışması yapılıyor” diye konuştu.

Can yeleğini tek takan o!

Kazayla ilgili çarpıcı bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Sağ kurtulan tek kişi olan Erkan Köse’nin teknede can yeleği takan tek kişi olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre Köse, hava şartlarının kötüleştiği, denizdeki dalgaların yükseldiği anda arkadaşlarını can yeleği takmaları konusunda ikaz etti, ancak yelekler giyilmedi. Denizde kaybolan Koray Gökdeniz’in ise bir yıllık evli olduğu ve eşinin de hamile olduğu öğrenildi. İmdat Gökdeniz ile amca çocukları oldukları belirtilen Koray Gökdeniz’in emlakçıklık işiyle uğraştığı öğrenildi. Cesedi çıkarılan Cemal Erdem’in de özel bir şirkette çalıştığı belirtildi.

En yakın arkadaşı anlattı: Kocası kıskanmasın diye giyimini bile değiştirdiAntalya'da doktor eşi Yusuf Onur Kaan Bozkurt'un (58) tabancayla vurup öldürdüğü diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt'un (38) en yakın arkadaşı ve danışanı Tuğba Pekdiri Avcı, "Gamze, kocası kıskanmasın diye giyimini bile ona göre ayarlıyordu. Yaşarken melek gibiydi, şimdi melek oldu gitti" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet