Geri Dön

İşsizlik Ödeneği maaşı yattı mı? Ne zaman yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk işsizlik ödeneği ile ilgili çok kritik bir açıklamada bulundu. Bu açıklamanın hemen ardından 'İşsizlik Ödeneği maaşı yattı mı? Ne zaman yatacak?' soruları gündem oldu.

İşsizlik Ödeneği maaşı yattı mı? Ne zaman yatacak?

Her ayın 5'inde yatırılan işsizlik ödeneği maaşı bu ay erkene alındı. Müjdeyi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi. Bu sevindirici gelişme sonrası 'İşsizlik Ödeneği maaşı yattı mı? Ne zaman yatacak?' soruları sorulmaya başlandı.

İŞSİZLİK ÖDENEĞİ MAAŞI YATTI MI?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: Mayıs ayı İşsizlik Ödeneği ödeme tarihini öne çektik. İşsizlik Ödeneği’ni ödemeye başladık.

İŞSİZLİK MAAŞI NEREYE YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüsle mücadele kapsamında, işsizlik ödeneğinin banka hesaplarına yatırılacağını belirterek, “Nisan ayı işsizlik sigortası ödemelerini hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmıştık. Bu uygulamamızı mayıs ayında da devam ettirme kararı aldık” dedi.

Hak sahiplerinin IBAN numaralarını 26 Nisan’a kadar bildirmeleri gerektiğini hatırlatan Selçuk, “Halihazırda ödenek alan ya da almaya hak kazanan vatandaşlarımız, ALO 170’i arayarak IBAN numaralarını bildirebilir veya ‘https://esube.iskur.gov.tr/’ adresi üzerinden bilgilerini güncelleyip sisteme ekleyebilirler” bilgisini verdi. Selçuk, IBAN bilgisini giremeyen ya da banka hesabı olmayan hak sahiplerine ödemelerin ise PTT aracılığıyla yapılacağını kaydetti.

Koronavirüs kurallarını ihlal eden gece kulübüne baskınKonak ilçesinde devriye görevi sırasında bir gece kulübünden ses geldiğini tespit eden ekipler, 23 kişiye sosyal mesafe ve sokağa çıkma yasağını ihlalden 144 bin 900 lira ceza kesti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet