Geri Dön

İstanbul Emniyet'inden narkotik semineri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ‘Uyuşturucuda Farkındalık ve Bağımlılıkla Mücadele’ konulu seminer düzenledi. Alanında uzman profesörler, Narkotik ekipleri ile 39 ilçenin asayiş bürosunda çalışan polislere, sahada uyuşturucu ile mücadele ederken karşılaşacakları zorluklarla birlikte, madde bağımlılarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konularında bilgiler verdi.

İstanbul Emniyet'inden narkotik semineri

İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ‘Uyuşturucuda Farkındalık ve Bağımlılıkla Mücadele’ konulu seminer düzenledi. Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Psikiyatrist Prof. Dr. Mansur Beyazyürek, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi eski Başhekimi Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli ve Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy katıldı.

SERTİFİKALARI ÇALIŞKAN VERDİ

Seminer kapsamında, uyuşturucu ile ilgili suçlarla karşı karşıya olan personele, sahada karşılaşacakları zorluklarla birlikte, madde bağımlılarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konularında bilgiler verildi. Bu amaçla suçlu davranışını nasıl yönlendirileceği konusunda personellerle interaktif çalışmalar yapılırken, bağımlılara yaklaşımda evrensel bir standart geliştirilmesi üzerine de eğitim verildi. Seminer kapsamında eğitim alan İstanbul Narkotik Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ile 39 ilçenin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğinde görevli personele, İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan tarafından sertifikaları verildi.

İskenderun'da balkonlara ve iş yerlerine Türk bayrağı asıldıHatay'ın İskenderun ilçesinde meydana gelen patlama ve çıkan çatışmada 2 teröristin ölü ele geçirilmesinin ardından olay yerinde yapılan inceleme çalışması tamamlandı. Vatandaşlar, çevredeki iş yerlerine ve balkonlara Türk bayrakları astı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber