Geri Dön

İstanbul'a ilk kar ne zaman yağacak? Tarih belli mi?

İstanbul'da yaklaşık bir haftadır parçalı bulutlu bir hava hakim ve hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde... Havalar güzel giderken bir yandan da kar yağışının ne zaman İstanbul'a geleceği merak ediliyor. İşte konu hakkındaki bilgiler...

İstanbul'a ilk kar ne zaman yağacak? Tarih belli mi?

 

Sonbahar mevsiminin bitişine 1 ay kaldı. Artık yavaş yavaş kış mevsimine geçiş yapıyoruz. Havalar güzel giderken İstanbulluların kafasının bir kenarında ise kar yağışı bulunuyor. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul'a bu kış ilk karın erken yağabileceğini vurgulayan Tek, "Bizi aslında kurak bir kış bekliyor. Kurak kış derken, kar yağmayacak mı sorusunu da akla getiriyor. Ama sıcaklık verileri aynı şeyleri söylemiyor. Sıcaklık verileri mevsim normalleri ve altı değerler gösteriyor. Özellikle kasım ayı içerisinde sıcaklıklar ortalamaların altına düşecek. Bu da kasım ayı içerisinde özellikle kasımın sonuna doğru kar yağışı olasılığını artırıyor ve yine kış dönemi boyunca kar yağışlarını alacağız ama yağış çok düşük olduğu için kar yağışları çok uzun soluklu ve çok fazla olmayacak. Özellikle Marmara Bölgesini, İstanbul'u kuru, ayazı daha fazla bir kış bekliyor. Bu da beraberinde yine yüksek basıncın olduğu günlerin sayısını artıracağından, sisli ve puslu günlerin, deniz trafiğinde aksamaların daha çok yaşanacağına işaret ediyor. Tabii ki bu, bugünden baktığımız verilere göre" dedi.

KKTC'den gelen 332 kişi Karaman'da yurda yerleştirildiKKTC'den gelen 332 kişi, yeni tip corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Karaman'da Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurda yerleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber