Geri Dön
Gündemİstanbul'a ilk kar ne zaman yağacak? Tarih belli mi?

İstanbul'a ilk kar ne zaman yağacak? Tarih belli mi?

İstanbul'da yaklaşık bir haftadır parçalı bulutlu bir hava hakim ve hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde... Havalar güzel giderken bir yandan da kar yağışının ne zaman İstanbul'a geleceği merak ediliyor. İşte konu hakkındaki bilgiler...

İstanbul'a ilk kar ne zaman yağacak? Tarih belli mi?

 

Sonbahar mevsiminin bitişine 1 ay kaldı. Artık yavaş yavaş kış mevsimine geçiş yapıyoruz. Havalar güzel giderken İstanbulluların kafasının bir kenarında ise kar yağışı bulunuyor. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul'a bu kış ilk karın erken yağabileceğini vurgulayan Tek, "Bizi aslında kurak bir kış bekliyor. Kurak kış derken, kar yağmayacak mı sorusunu da akla getiriyor. Ama sıcaklık verileri aynı şeyleri söylemiyor. Sıcaklık verileri mevsim normalleri ve altı değerler gösteriyor. Özellikle kasım ayı içerisinde sıcaklıklar ortalamaların altına düşecek. Bu da kasım ayı içerisinde özellikle kasımın sonuna doğru kar yağışı olasılığını artırıyor ve yine kış dönemi boyunca kar yağışlarını alacağız ama yağış çok düşük olduğu için kar yağışları çok uzun soluklu ve çok fazla olmayacak. Özellikle Marmara Bölgesini, İstanbul'u kuru, ayazı daha fazla bir kış bekliyor. Bu da beraberinde yine yüksek basıncın olduğu günlerin sayısını artıracağından, sisli ve puslu günlerin, deniz trafiğinde aksamaların daha çok yaşanacağına işaret ediyor. Tabii ki bu, bugünden baktığımız verilere göre" dedi.

“Hızlı Gonzales” kiraz ağacında yakalandıTürkiye genelinde 4 ayrı ilde 35 ayrı suça karışan 21 yıl hapis cezası ile aranan 19 yaşındaki Azer Y. gözaltına alındı. 1 yıl önce cezaevinde firar eden, çok hızlı hareket ettiği için “Hızlı Gonzales” takma ismiyle bilinen zanlı kiraz bahçesinde ağaçta kıskıvrak yakalandı. Jandarmanın Azer Y.'yi ayaklarından kelepçelemesi dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet