Geri Dön

İstanbul'da cuma namazı saat kaçta? 1 Mart il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saat kaçta? Bugün cuma namazlarını kılmak için camilere gidecek olan vatandaşlar illerindeki cuma namazı saatlerini merak ediyor. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin 1 Mart 2019 Cuma namazı saatleri...

İstanbul'da cuma namazı saat kaçta? 1 Mart il il cuma namazı vakitleri

1 Mart 2019 Cuma namazı saat kaçta? Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesinde tüm illerin namaz saatlerini sorgulama mümkün. İstanbul'da cuma namazı saat kaçta? İşte il il cuma namazı saatleri..

İSTANBUL'DA CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?

Cuma namazı saati belli oldu. Cuma namazı öğle namazı vaktinde kılınıyor. 1 Mart 2019'da İstanbul'da cuma namazı 13.22'de kılınacak.

TÜM İLLERİN NAMAZ SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

CUMA NAMAZI NASIL KILINIR?

Cuma namazı dört rekât ilk sünnet, iki rekât farz ve dört rekât son sünnet olmak üzere on rekâttır.

Cuma günü camide öğle namazı vaktinde cemaatle kılınır.

Önce ilk sünnet tıpkı öğle namazının ilk sünneti gibi kılınır. Sünnetin ardından imam-hatip minbere çıkarak oturur. Müezzin, iç ezanı okur. Ezandan sonra imam-hatip kalkarak iki kısımdan oluşan hutbeyi okur. Hutbede cemaati dinî konularda bilgilendirici ve yönlendirici konuşma yapar. Hutbe okunduktan sonra imam-hatip minberden inerek cemaatin önüne geçer ve cemaate iki rekât Cuma namazı kıldırır.

İmam-hatip, Cuma namazının farzına ve cemaate imam olmaya, cemaat de Cuma namazına niyet eder. Tıpkı cemaatle kılınan sabah namazı gibi iki rekât Cumanın farzı kılınır.

Cuma namazında imam-hatip, Fatiha ve zamm-ı sûreyi sesli olarak okur.

Cuma namazının farzı kılındıktan sonra, cumanın son sünneti kılınır. Bu sünnet, öğlenin ilk sünneti gibi kılınır. Böylece Cuma namazı tamamlanmış olur.

Yaralı işçi facianın sebeplerini anlattı: Muska patladıGelen bir son dakika haberine göre; Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasındaki faciaya ilişkin yaralı bir işçinin anlattıkları ihmalleri göz önüne serdi. 'Bunun olacağını biliyorduk.' diyen yaralı işçi, "Hatta ben o akşam bile, cenaze okumasında arkadaşlardan helallik alıp gittim. Resmen bile bile gittim. Yaptığımız malzeme yeni bir malzeme idi. Patlayan madde havai fişek değildi. 'Muska' denen bir oyuncaktı, yeni bir üründü. Onun malzemeleri patladı." diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber