Geri Dön

İstanbul'da dehşet anları kamerada: 7. kattan düştü

İstanbul Beyoğlu'nda 7 katlı bir binada tırmanarak yan pencereye geçmeye çalışan İngiliz vatandaşı bir kişi düşerek hayatını kaybetti.

FERİT ZENGİN İstanbul

Beyoğlu’nda ABD vatandaşı İngiliz asıllı bir turist 7 katlı binada pencereden pencereye geçmeye çalışırken düşüp hayatını kaybetti. Anthony Mac Dowall ismini taşıyan İngiliz’in olay sırasında otelin lobisinde tartıştığı belirlenen 2 arkadaşı gözaltına alınıp emniyete götürüldü.

Beyoğlu, Boğazkesen Caddesi Karabaş mektebi Sokak’taki bir binada bugün akşam saatlerinde yaşanan olayda, üzerinde iç çamaşırı bulunan yarı çıplak erkek bir şahıs, binada 5.katta bulunan bir dairenin penceresinden dışarı çıkarak yan pencereye geçmek istedi..Pencerenin pervazlarına tutunarak yan daireye geçmeye çalışan şahıs biranda eli kayınca 5’inci kattan aşağı düşen şahıs olay yerinde hayatını kaybetti.

Olayla ilgili bilgi verilen polis gittiği adreste yerde ölü halde bulduğu şahısın yaptığı kimlik çalışmasında adının Anthony Mac Dowall olduğunu ve İngiliz asıllı ABD vatandaşı olduğunu tespit etti.

Cesedi otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumuna kaldıran polis, çevredeki görgü tanıklarından aldığı bilgiler ışığında Dowall'ın kendi iradesiyle pencereye çıkıp kendini sarkıtarak yan dairenin penceresine geçmeye çalıştığını tespit ederken, olay sırasında 155’i arayan bir kişinin yaşanan olayı aktarıp “Help” diyerek yardım çağrısında bulunduğu ve kısa sürede olay yerine giden ekiplerin şahıs yerde yerde yatar şekilde ölü olarak bulduğu öğrenildi.

Çağrılan sağlık ekipleriyle cesedi otopsi için morga kaldırılan, Anthony Mac Dowall'ın neden pencereden pencereye tırmanmaya çalıştığını ve ne yapmak istediğini çözmek için olayın yaşandığu otelin görevlileriyle görüşen ekipler, Dowell'ın pencereyle çıkıp düşüp öldüğü sırada 2 arkadaşının otelin lobisinde tartıştığını belirledi. Bunun üzerine Dowall’ın birbiriyle tartışan arkadaşları ABD vatandaşu Este Mun B. ve Raul M.yi ifadeleri ni almak üzere gözaltına alıp emniyete götüren polisin esrarengiz olayla ilgili kovuşturması devam ediyor.

İstanbulda dehşet anları kamerada: 7. kattan düştüDün akşam 2 arkadaşıyla birlikte otele gelip yerleştiği öğrenilen Dowell'in ölümüyle ilgili olarak polisin ilerleyen saatlerde yabancı uyruklu bir kadını daha gözaltına aldığı olayla ilgili gözaltı sayısının 3 olduğu öğrenildi.

Sağlık Bakanı Koca, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ettiSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarına ziyarette bulundu.Koca, Twitter hesabından ziyarete ilişkin yaptığı paylaşımda, "Keçiören EAH Acil Servisindeki arkadaşlarımı ziyaret ettim. Emniyet güçlerimizce incelenen kamera kayıtları, arkadaşlarımızın beyanı olayın ciddiyetini ortaya koymuştur. Cumhuriyet Başsavcılığımız süreci başlatmıştır. Sağlık camiası olarak üzgün ve konunun takibinde kararlıyız." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber