Geri Dön
Gündemİstanbul'da eş zamanlı denetim! Tek tek kontrol ettiler

İstanbul'da eş zamanlı denetim! Tek tek kontrol ettiler

İstanbul genelinde eş zamanlı olarak 22'inci Yeditepe Huzur Denetimleri gerçekleştirildi. Yapılan denetimlere özel harekat polisleri, polis helikopteri ve hassas burunlu narkotik köpekleri de destek verdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, dün 338 noktada 3602 polisin katılımıyla gerçekleştirilen "Yeditepe Huzur" uygulamasında 143 bin 807 kişiye GBT (Genel Bilgi Tarama) sorgulaması yapılırken, çeşitli suçlardan aranan 228 kişi ile 150 asker kaçağı yakalandı.

1 polis helikopteri ve 2 deniz botunun da kullanıldığı uygulamada 5204 gram uyuşturucu madde ve 422 adet uyuşturucu hap ele geçirilirken, 44 ruhsatsız tabanca ve 186 fişeğe el konuldu.

Uygulama kapsamında 26 bin 414 araç ile 786 motosiklet kontrol edilirken, 756 araç ve motosiklete işlem yapıldı. Toplam 27 araç trafikten men edildi ve 171 bin 349 lira para cezası uygulandı.

Öte yandan, uygulamada 419 yabancı uyruklu kişinin sorgulandığı, 20'sine işlem yapıldığı belirtildi.

İstanbulda eş zamanlı denetim Tek tek kontrol ettiler

FATİH'TE DENETİMLER

Fatih'te gerçekleşen "Yeditepe Huzur" denetimleri saat 19.00'da başladı. Denetimlerde; Fatih İlçe Emniyet ekipleri, Bilgi teknolojileri ve haberleşme ekipleri, Asayiş ekipleri, Trafik Denetleme ekipleri, Narkotik ekipleri, Özel Harekat ekipleri ve helikopter destek ekiplerinin yanı sıra narkotik dedektör köpeğiyle arama yapıldı. Denetimler kapsamında şüpheli araçlar durdurularak aranırken, şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolleri gerçekleştirildi. 

TAKSİM'DE DENETİM

Taksim Meydanı'nda, özel harekat polislerinin aldığı güvenlik önlemleri altında yapılan denetime, narkotik suçlarla mücadele, terörle mücadele, mali suçlarla mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, çevik kuvvet ve trafik şube müdürlüğü ekiplerinin da  aralarında bulunduğu çok sayıda polis katıldı. 

Denetim sırasında durdurulan araçlarda arama yapılırken, sürücü ve yolculara yönelik Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgusu gerçekleştirildi. Narkotik suçlarla mücadele köpeği 'Kanıt' ise araçlarda narkotik madde aradı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Takla atan aracı bırakıp kaçtılarBursa'nın İnegöl ilçesinde kavga ihbarına giden polis ekiplerini gören şüphelilerin kaçtığı hafif ticari araç takla attı. Takla atan araçtan çıkan 3 şüpheli, yaya olarak kaçıp, kayıplara karıştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler