Geri Dön
Gündemİstanbul'da 'kar' nöbeti! Tetikte bekleniyor

İstanbul'da 'kar' nöbeti! Tetikte bekleniyor

İstanbul'da günlerdir yağması beklenen kar yağışı için karla mücadele araçları tetikte bekliyor.

İstanbul'da 'kar' nöbeti! Tetikte bekleniyor

Karayolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri günlerdir yağması beklenen kar için hazır bekliyor. Kar küreme ve tuzlama araçları ana arterlerde, çok kullanılan bağlantı yollarında ve metrobüs güzergahında hazır bekliyor. Olası kar yağışı sırasında yolların kapanmaması ve vatandaşların sıkıntı yaşamaması için nöbetlerine devam ediyor.

İstanbulda kar nöbeti Tetikte bekleniyor

Günde 12 saat kar nöbeti tutan Karayolları personeli Rıfat Coşkun, "Görevimiz neyse onu yapmak zorundayız, milletimizi mağdur etmemek adına kar yağdığı zaman millet trafikte beklemesin diye müdahale etmek için hazır bekliyoruz. Ani bir buzlanma veya kar yağışında tuzlamaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Perşembe günü İstanbul'a kar yağması beklenirken Meteoroloji tarafından yayımlanan son verilere göre o gün kentte sağanak yağış etkili olacak. 

İstanbulda kar nöbeti Tetikte bekleniyor

 

İki bina çökme riski nedeniyle boşaltıldıİstanbul Sultangazi'de iki binada akşam saatlerinde gelen sesler ve çatlaklar nedeniyle vatandaşlar tarafından boşaltıldı. Yapılan incelemelerde inşaat çalışması yapıldığı sırada 5 katlı binanın temelinin altının boşaldığı görüldü. İki binada oturanlar tedbir amaçlı olarak Sultangazi Belediyesi tarafından otele yerleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet