Geri Dön

İstanbul'da sahur saat kaçta? 28 Mayıs il il iftar ve sahur vakitleri

Ramazan ayı tüm hızıyla sürüyor. İslam alemi yeni bir Ramazan gününe daha merhaba diyor. Peki 28 Mayıs Pazartesi günü iftar ve sahur saat kaçta? İşte il il 28 Mayıs Pazartesi iftar ve sahur vakitleri...

İstanbul'da sahur saat kaçta? 28 Mayıs il il iftar ve sahur vakitleri

11 Ayın sultanı olan Ramazan ayı devam ediyor. Milyonlarca Müslüman vatandaşın merakla araştırdığı, İstanbul iftar ve sahur saati, Ankara İftar ve sahur saati, İzmir iftar ve sahur saati gibi soruların yanıtlarını haberimizde derledik. Ayrıca Ramazan'ın önemi ve iftarda okunacak dualara da değindik.

28 MAYIS İSTANBUL'DA SAHUR VE İFTAR SAAT KAÇTA?

İstanbul'da bugün sahur saati 03.36, iftar saati ise 20.23.

28 MAYIS İZMİR'DE SAHUR VE İFTARSAAT KAÇTA?

İzmir'de bugün sahur saati 04.00, iftar saati ise 20.33.

28 MAYIS ANKARA'DA SAHUR VE İFTAR SAAT KAÇTA?

Ankara'da bugün sahur saati 03.28, iftar saati ise 20.15.

İL İL İFTAR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

RAMAZAN AYININ FAZİLETİ

Ramazan ayı müminler için, rahmet ve bereket kapısıdır. Bu ay, Allah’ın rızasını kazanma ve sevdiği kullardan olabilme için fırsattır. Bir hadisi şerifte; ‘Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allahü teâlâ, size ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır, Cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin (Kadir Gecesi) hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır.’ buyrulur.

İFTARDA OKUNACAK DUALAR

-Arapçası: Bismillhi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym.Türkçe Anlamı: Allahım! Senin için oruç tuttum, Senin için rızkınla orucumu açtım. Ancak Sana tevekkül ettim. Seni hamdinle tesbih ederim. Allahım Benden kabul buyur. Çünkü Sen işiten ve bilensin.

-Arapçası:Allahümme leke sumtü ve bike amentü ve aleyke tevekkeltü, sübhaneke ve alarızkıke eftartü veli savmel ğadin min şehri ramazane nev eytü fağfir li makaddemtü vema ahhertü.”
Türkçe Anlamı: “Allah’ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.”

-Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'İn iftarını açarken okuduğu dua:

Arapçası: "Allahümme leke sumtü ve ala rızkıke eftartü."

Türkçe anlamı: Ey Allah'ım, Senin rızan için oruç tuttum ve Senin rızkınla orucumu açıyorum.

Faz 3 gönüllü aşılamalarında ikinci merkez Kocaeli olduÇin'de geliştirilen aşının geçtiğimiz hafta Türkiye'de başlayan Faz 3 klinik araştırmalarında gönüllü uygulamaları için ikinci merkez, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi oldu. İlk olarak geçtiğimiz hafta Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlanan gönüllü aşılamalarında, şimdiye dek 23 sağlık çalışanının aşılaması tamamlandı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de ilk olarak yüksek risk grubundaki gönüllü sağlık çalışanları aşılanacak, merkezde günde 10 gönüllüye aşı yapılması planlanıyor. Demirören Haber Ajansı merkezde ilk gönüllüye yapılan aşılamayı yerinde görüntüledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber